Kącik Rodzica

Kącik Rodzica to pomocny poradnik dla Rodziców, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swoich dzieci. Treści dotyczą porad dietetycznych oraz pedagogicznych. Holistycznie podchodzimy do troski o najmłodszych. Pamiętając, że zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko staramy się przekazywać rodzicom specjalistyczną wiedzę, która zapewni ich pociechom zdrowie psychiczne i fizyczne oraz energię do nauki i poznawania świata. Współpracujemy z specjalistami, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Kącik jest systematycznie rozwijany.

Przygotuj się na upały, czyli pyszne, proste i pełne wartości odżywczych domowe lody

autor:
,

Za tydzień początek kalendarzowego lata. Wiosna była całkiem cieplutka i większość zaliczyła już pewnie niejedną porcję lodów. Zapowiada się piękne lato, więc warto pomyśleć o zaopatrzeniu swojej zamrażalki w domowe lody. Jeśli przygotujemy lody z wartościowych składników, nie będziemy mieć wyrzutów, żeby podać je dzieciakom na drugie śniadanie, czy deser w upalne dni.

przeczytaj

Stosowanie pochwał

autor:
,

Chwalenie dziecka, nie jest wbrew pozorom proste. Nie chodzi o to, aby powiedzieć dziecku: jesteś najlepszy, albo piękny obrazek, gdyż są to zwroty oceniające. Zwroty oceniające nie motywują dzieci, do kontynuowania działania, a nawet potrafię je zniechęcić. W tym artykule dowiesz się, jak skutecznie chwalić swoje dziecko.

przeczytaj

Nauka liczenia od najmłodszych lat

autor:
,

Możliwość wykonywania wszelkich czynności związanych z przeliczaniem jest jedną z podstawowych umiejętności, jaką człowiek nabywa w trakcie swojego życia. Rodzice, a następnie nauczyciele starają się przekazać tę wiedzę swoim podopiecznym z największą starannością i zaangażowaniem. Warto więc pamiętać, że trening przygotowujący do liczenia można rozpocząć już od wczesnych etapów rozwoju dziecka.

przeczytaj

Wiosna na talerzu: młoda kapusta. Co dobrego można z niej przygotować?

autor:
,

Słońce przygrzewa już mocno, kwitną jabłonki. Nie wiem jak wy, ale ja już poczułam pełnię wiosny. Zjadłam pierwsze lody a na moim talerzu zagościły też pierwsze wiosenne nowości, młodziutkie warzywa: botwinka, kalarepka, młoda kapusta, rzodkiewki, sałata, natka pietruszki, szczypiorek i koperek.

przeczytaj

Jak zrezygnować z karania na rzecz współpracy z dzieckiem?

autor:
,

Zastanawialiście się, dlaczego Wasze dziecko nie chciało współpracować, a zamiast wykonywać zadanie, przeciągało to w czasie, ignorowało, robiło na przekór? Zachęcamy do lektury, podpowiemy jak współpracować z dzieckiem.

przeczytaj
© 2019 - 2022 Mentor Ubezpieczenia