Kącik Rodzica

Kącik Rodzica to pomocny poradnik dla Rodziców, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swoich dzieci. Treści dotyczą porad dietetycznych oraz pedagogicznych. Holistycznie podchodzimy do troski o najmłodszych. Pamiętając, że zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko staramy się przekazywać rodzicom specjalistyczną wiedzę, która zapewni ich pociechom zdrowie psychiczne i fizyczne oraz energię do nauki i poznawania świata. Współpracujemy z specjalistami, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Kącik jest systematycznie rozwijany.

Najczęstsze problemy logopedyczne u dzieci

autor:
,

W artykule omówiono najczęstsze problemy logopedyczne u dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem opóźnionego rozwoju mowy. Znajdziesz tu informacje o przyczynach trudności z mową, takich jak brak stymulacji, zaburzenia słuchu fonemowego i nieprawidłowe wzorce mowy. Dowiesz się, jak rozpoznać opóźniony rozwój mowy i jakie kroki podjąć, aby pomóc dziecku. Przedstawiono również wskazówki dla rodziców, jak wspierać rozwój mowy w domu oraz kiedy warto skonsultować się z logopedą.

przeczytaj

Najtrudniejsza głoska w języku dziecka: problemy z wymową litery R

autor:
,

W obecnych czasach bardzo często spotykamy dzieci, u których można zaobserwować problemy logopedyczne. Które z nich są najczęstsze? To pytanie wielokrotnie pojawia się w rozmowach z rodzicami najmłodszych pociech? W tym artykule przybliżę temat wadliwej realizacji głoski r ? najtrudniejszej, dlatego pojawia się najpóźniej i sprawia dzieciakom nie mało problemów.

przeczytaj

Kiedy martwić się brakiem wymowy głosek?

autor:
,

W artykule omawiamy normy rozwoju mowy u dzieci, koncentrując się na pojawianiu się poszczególnych głosek oraz pierwszych wyrazów i zdań. Podajemy informacje na temat tego, kiedy warto zwrócić uwagę na opóźnienia w rozwoju mowy oraz czy warto skonsultować się z logopedą. Zapewniamy praktyczne wskazówki dla rodziców dotyczące wspierania rozwoju mowy u dzieci. Zalecamy unikanie spieszczeń mowy dziecięcej, zachęcanie do aktywności ruchowej oraz korzystanie z różnorodnych form zabaw i interakcji.

przeczytaj

Chodzenie na palcach. Norma czy już patologia? Okiem fizjoterapeuty pediatrycznego.

autor:
,

Chód jest jedną z najbardziej złożonych czynności ruchowych, kształtujących się w rozwoju ontogenetycznym człowieka. Obok biegu stanowi podstawową formę przemieszczania się. Większość dzieci zaczyna swoją przygodę z chodzeniem w okolicach pierwszych urodzin, ale norma w tym przypadku jest bardzo szeroka. Niektóre maluchy mogą zacząć chodzić już w wieku 9-10 miesięcy, podczas gdy inne potrzebują więcej czasu i zaczną samodzielnie chodzić dopiero po 18 miesiącach.

przeczytaj

Czy logopeda to tylko "specjalista od głoski r"?

autor:
,

Przewrotnie brzmiący tytuł artykułu w formie pytania ma zachęcić do zapoznania się z odpowiedziami na pytania dotyczące obszarów pracy logopedy i przybliżyć problemy z jakimi rodzice mogą zgłosić się z dziećmi właśnie do tego specjalisty. Ma również rozpocząć cykl artykułów dotyczących problematyki logopedycznej.

przeczytaj
© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia