Kącik Rodzica

Kącik Rodzica to pomocny poradnik dla Rodziców, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swoich dzieci. Treści dotyczą porad dietetycznych oraz pedagogicznych. Holistycznie podchodzimy do troski o najmłodszych. Pamiętając, że zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko staramy się przekazywać rodzicom specjalistyczną wiedzę, która zapewni ich pociechom zdrowie psychiczne i fizyczne oraz energię do nauki i poznawania świata. Współpracujemy z specjalistami, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Kącik jest systematycznie rozwijany.

Kwasy tłuszczowe omega 3,6,9? Z czym to się je? Czy trzeba je suplementować?

autor:
,

Tłuszcze, które spożywamy z dietą możemy podzielić na dwie wielkie grupy:
-  Tłuszcze nasycone - występujące głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego, czyli w mięsie, mleku, maśle, jajkach, ale też w niektórych roślinach, z których pozyskiwany jest olej, np. olej kokosowy, tłuszcz palmowy. Ich nadmiar w diecie sprzyja wielu chorobom: miażdżycy, chorobom serca, nowotworom.

przeczytaj

Tik-tak, czyli jak oswoić dziecko z zegarem?

autor:
,

Nauka odczytywania zegara wcale nie musi kojarzyć się z długimi godzinami spędzonymi przy biurku czy wkuwaniem cyfr na pamięć. Rozpoczynając ją odpowiednio wcześniej jesteśmy w stanie w całkiem przyjemny sposób wprowadzić dziecko w świat upływającego czasu.

przeczytaj

Jak nauczyć dzieci oszczędzania pieniędzy i przedsiębiorczości?

autor:
,

Świat wartości materialnych i pozamaterialnych wyznawanych przez rodziców kształtuje światopogląd dzieci. Także w kwestii oszczędzania. Rozmowy o umiarze warto rozpocząć z pociechami już we wczesnym dzieciństwie.

przeczytaj

Dlaczego warto organizować w domu warsztaty twórcze?

autor:
,

Kiedy myślę o rodzinnych warsztatach twórczych mam na myśli wspólną, kreatywną zabawę w gronie domowników. Czym różni się ona od gry w planszówki czy zabawy w kalambury?

przeczytaj

Czarny bez. Polski dziko rosnący superfood, który pomoże w walce z grypą i przeziębieniem

autor:
,

Jeszcze nie jest za późno na zbiór i samodzielne przygotowanie soku z czarnego bzu. Czarny bez rośnie w Polsce dziko, jest bardzo popularną rośliną i trudno ją pomylić z jakąkolwiek inną.

przeczytaj
© 2019 - 2022 Mentor Ubezpieczenia