Kącik Rodzica

Kącik Rodzica to pomocny poradnik dla Rodziców, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swoich dzieci. Treści dotyczą porad dietetycznych oraz pedagogicznych. Holistycznie podchodzimy do troski o najmłodszych. Pamiętając, że zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko staramy się przekazywać rodzicom specjalistyczną wiedzę, która zapewni ich pociechom zdrowie psychiczne i fizyczne oraz energię do nauki i poznawania świata. Współpracujemy z specjalistami, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Kącik jest systematycznie rozwijany.

Dziecięca żałoba

autor:
,

Dlaczego żałoba jest tak trudna do przeżycia? Ponieważ łączy się ze stratą. Jest to utrata tego, co dla nas ważne, bez czego nie wyobrażamy sobie dalszego życia. W ujęciu potocznym żałoba to stan występujący po śmierci bliskiej dla nas osoby.

przeczytaj

Myśli i tendencje samobójcze u nastolatków

autor:
,

Na początku, warto rozróżnić myśli rezygnacyjne od myśli samobójczych. Można powiedzieć, że myśli rezygnacyjnych doświadcza każdy człowiek, w tzw. momentach kryzysowych. Są to myśli, typu: Moje życie nie ma sensu, Jestem bezwartościowa/bezwartościowy, Wszystko czego się dotknę, to się rozwala, Po co ja w ogóle żyję?. Natomiast myśli samobójcze, to konkretne plany pozbawienia siebie życia. Jest to istotny podział.

przeczytaj

Depresja u dzieci. Czy to jeszcze smutek, czy już depresja?

autor:
,

Obecnie żyjemy w epoce melancholii. Każdy z nas choć raz był wstanie depresyjny, nawet w łagodnej postaci. Doświadczenie straty i bólu są nieuniknionym elementem ludzkiego życia. Czy jesteśmy na etapie dojrzewania czy starzenia się, spotykamy trudności przeszkody i jest to nieuchronny element naszego życia. Ważne tylko jak sobie z tym radzimy i jakie mamy wsparcie.

przeczytaj

Depresja u dziecka, czy naturalne zmiany wynikające z wchodzenia w okres dorastania? Różnice i niepokojące sygnały

autor:
,

Wchodzenie w okres nastoletni wiąże się z szeregiem zmian zarówno w ujęciu fizjologicznym, jak i psychologicznym. Sam moment przejścia z okresu późnego dzieciństwa w okres adolescencji (nastoletni) może wydawać się niepokojący, gdyż dochodzi do kształtowania się i rozwoju osobowości, a co za tym idzie do większej samodzielności i rozwinięcia się poczucia sprawczości u małoletniego.

przeczytaj

Pożądany bunt nastoletni

autor:
,

Najczęściej tzw. bunt nastoletni postrzegamy jako coś negatywnego. Coś, co po prostu musimy przetrwać jako rodzice. W tym artykule chciałabym jednak wskazać, jak ważną rolę pełni ten okres w rozwoju dziecka i jak bardzo może on być pożądany.

przeczytaj
© 2019 - 2023 Mentor Ubezpieczenia