Kącik Rodzica

Kącik Rodzica to pomocny poradnik dla Rodziców, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swoich dzieci. Treści dotyczą porad dietetycznych oraz pedagogicznych. Holistycznie podchodzimy do troski o najmłodszych. Pamiętając, że zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko staramy się przekazywać rodzicom specjalistyczną wiedzę, która zapewni ich pociechom zdrowie psychiczne i fizyczne oraz energię do nauki i poznawania świata. Współpracujemy z specjalistami, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Kącik jest systematycznie rozwijany.

Chodzenie na palcach. Norma czy już patologia? Okiem fizjoterapeuty pediatrycznego.

autor:
,

Chód jest jedną z najbardziej złożonych czynności ruchowych, kształtujących się w rozwoju ontogenetycznym człowieka. Obok biegu stanowi podstawową formę przemieszczania się. Większość dzieci zaczyna swoją przygodę z chodzeniem w okolicach pierwszych urodzin, ale norma w tym przypadku jest bardzo szeroka. Niektóre maluchy mogą zacząć chodzić już w wieku 9-10 miesięcy, podczas gdy inne potrzebują więcej czasu i zaczną samodzielnie chodzić dopiero po 18 miesiącach.

przeczytaj

Czy logopeda to tylko "specjalista od głoski r"?

autor:
,

Przewrotnie brzmiący tytuł artykułu w formie pytania ma zachęcić do zapoznania się z odpowiedziami na pytania dotyczące obszarów pracy logopedy i przybliżyć problemy z jakimi rodzice mogą zgłosić się z dziećmi właśnie do tego specjalisty. Ma również rozpocząć cykl artykułów dotyczących problematyki logopedycznej.

przeczytaj

Uzależnienie dziecka od telefonu czy ucieczka w świat bez bólu i bez problemów?

autor:
,

Artykuł analizuje problem uzależnienia dzieci od telefonu, zauważając, że dorosłych często przyczyniają się do tego, używając smartfonów jako formy ukojenia dla dzieci. Autor podkreśla, że świat telefonu oferuje ucieczkę i magiczny świat, który może stać się miejscem schronienia dla dzieci z problemami. Jednak zaleca sprawdzenie, czy to tylko ucieczka czy faktyczne uzależnienie. Artykuł także ostrzega przed zagrożeniami online, takimi jak przemoc czy pedofilia, i zachęca do kontrolowania treści.

przeczytaj

Dziecko z zespołem Aspergera

autor:
,

Na początku ważne, aby dowiedzieć się czym jest zespół Aspergera? Są to zaburzenia ze spektrum autyzmu, o łagodniejszej formie przebiegu. Osoba dotknięta tą przypadłością cechuje się trudnościami w komunikacji własnych emocji, problemami w nawiązaniu relacji z rówieśnikami, złym funkcjonowaniem społecznym.

przeczytaj

Dlaczego zwierzę domowe niesie korzyści dla dziecka?

autor:
,

Wielu rodziców staje przed pytaniem czy w rodzinie powinno znajdować się zwierzę domowe? W gabinecie bardzo często słyszę od dzieci, że rodzice pomimo usilnych próśb, nie zgadzają się na pieska, kotka czy królika. Oczywiście, decyzja o wprowadzeniu do domu zwierzęcia wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i powinna być przemyślana. Rodzice wielokrotnie pytają mnie jak poradzi sobie ich dziecko, gdy zwierzę zachoruje lub odejdzie ze starości.

przeczytaj
© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia