Kącik Rodzica

Kącik Rodzica to pomocny poradnik dla Rodziców, którym zależy na zdrowiu i bezpieczeństwie swoich dzieci. Treści dotyczą porad dietetycznych oraz pedagogicznych. Holistycznie podchodzimy do troski o najmłodszych. Pamiętając, że zdrowe dziecko, to szczęśliwe dziecko staramy się przekazywać rodzicom specjalistyczną wiedzę, która zapewni ich pociechom zdrowie psychiczne i fizyczne oraz energię do nauki i poznawania świata. Współpracujemy z specjalistami, którzy posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także doświadczenia w bezpośrednim kontakcie z dziećmi. Kącik jest systematycznie rozwijany.

Jedna z ważniejszych i jednocześnie przyjemniejszych zasad zdrowego żywienia

autor:
,

Zasada ta jest bardzo prosta. Pozwala z lotu ptaka i z grubsza ocenić jakość naszej diety. Bez zbytniego wdawania się w szczegóły, ważenia każdego grama, liczenia każdej kalorii, mikro i makroskładników i prześwietlania każdego produktu osobno. Zasada ta opiera się na założeniu, że do zachowania zdrowia nie trzeba trzymać w 100% zdrowej diety, a wystarczy około 80%.

przeczytaj

Dlaczego warto uczyć dzieci języków obcych?

autor:
,

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych stała się nie tylko trendem, ale również koniecznością. Ludzie decydują się na ich naukę z przeróżnych względów. Czy warto zaszczepić w dziecku chęć do językowej edukacji? Po co i kiedy to robić?

przeczytaj

Jak rozmawiać z dziećmi o emocjach?

autor:
,

Często dorośli mają problem z opowiedzeniem o własnych emocjach. Nie ma się więc co dziwić, że w przypadku dzieci ten proces może być jeszcze bardziej skomplikowany. Czy istnieją złote rady, których stosowanie pomogłoby dzieciom określić ich emocjonalne wnętrze?

przeczytaj

Bliskość i dobra komunikacja z dzieckiem w wieku szkolnym

autor:
,

Każde dziecko rozwija się na swój indywidualny sposób, w zależności od wielu czynników. W tym artykule wyjaśniamy jak przebiega ten rozwój oraz co my, jako rodzice powinniśmy robić i jak się komunikować z dzieckiem w wieku szkolnym.

przeczytaj

Głód fizyczny i głód emocjonalny. Jak je rozróżnić i dlaczego warto być uważnym w tej kwestii?

autor:
,

Głód to sygnał płynący z wnętrza naszego organizmu, mówiący o tym, że potrzebujemy uzupełnić paliwo. Naszym paliwem jest oczywiście jedzenie.
Nie zawsze jednak nasze subiektywne odczucie głodu oznacza, że potrzebujemy składników odżywczych ? uzupełniania kalorii, mikroskładników i makroskładników.

przeczytaj
© 2019 - 2023 Mentor Ubezpieczenia