Ubezpieczenia NNW w pigułce

Bezpieczne ferie

autor:
,

Od dziś rozpoczęły się w pierwszych województwach ferie zimowe. Dzieci mogą odpocząć od nauki zdalnej i obowiązków szkolnych. Spędzając czas w domu marzą pewnie o wyjeździe na ferie. Właśnie o tym, jak zorganizować dziecku czas i zapewnić bezpieczeństwo dziś opowiemy.

przeczytaj

Ferie z dzieckiem

autor:
,

Już niebawem rozpoczną się ferie. Pewnie niektóre dzieci od dawna są zapisane na wyjazdy. Inne jeszcze decydują, gdzie chcą spędzić czas wolny od szkoły. Wielu organizatorów kolonii i wycieczek wymaga, aby wszyscy uczestnicy posiadali ważne ubezpieczenie. Przeczytaj, jak zapewnić ochronę swojemu dziecku podczas feryjnych szaleństw. 

przeczytaj

Odmrożenia u dzieci

autor:
,

Skoro spadł już pierwszy śnieg, na drogach pojawia się oblodzenie, a my wyciągamy grubsze kurtki, to znak, że zima powoli się zaczyna. Zabawy na śniegu, to coś, co większość dzieci uwielbia o tej porze roku. Bieganie po śniegu, ślizganie się na lodzie, czy lepienie bałwana potrafi zająć im cały dzień. Jednak wielogodzinne przebywanie na mrozie, w wilgotnych ubraniach, bez ochrony przed wiatrem, może skończyć się odmrożeniem.

przeczytaj

Studiowanie online

autor:
,

Coraz więcej uczelni decyduje się na hybrydowy lub zdalny system pracy. Sprawdziliśmy jakie edukacyjne możliwości w czasie pandemii zapewniają szkoły wyższe oraz przyszli pracodawcy. Dobraliśmy na tej podstawie najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

przeczytaj

Oparzenia u dziecka

autor:
,

Miejscem, gdzie najczęściej dochodzi do oparzeń wśród dzieci, których rodzice zgłaszają szkody, jest dom. Co jako rodzic możesz zrobić, by udzielić pierwszej pomocy dziecku ? Kiedy powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by zapobiec poparzeniu ? Przeczytaj i dowiedz się, jak reagować i zabezpieczyć swoje dziecko przed poparzeniami.

przeczytaj

Co warto mieć w zakresie ubezpieczenia nnw dziecka?

autor:
,

Ubezpieczenie zawsze określa procent uszczerbku na zdrowiu, gwarantuje wypłatę świadczenia w przypadku poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu oraz śmierci, jest jednak wiele elementów w polisie dziecka, które bardzo często uprawniają do dodatkowych świadczeń, czy dodatkowej wypłaty w razie zdarzenia. Warto wiedzieć, jakie przydatne elementy zakresu zawiera polisa.

przeczytaj

Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko w żłobku ? Co zapewnia polisa dla maluszka ?

autor:
,

W wielu żłobkach już na etapie zapisu rodzic otrzymuje pytanie o ubezpieczenie dziecka. Mimo że maluszki nie są tak ruchliwe jak przedszkolaki, to jednak przez swoją delikatność oraz fakt, że jest ich w grupie kilkoro pod opieką jednej wychowawczyni są narażone na nieszczęśliwe wypadki równie mocno, jak starsze dzieci. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem NNW w żłobku, sprawdź, co radzimy.

przeczytaj

Nieszczęśliwy wypadek

autor:
,

W szkole, na uczelni, czy nawet w domu zdarzają się tzw. "nieszczęśliwe wypadki". O tym, czym właściwie są i jak chronić siebie i bliskich przed ich następstwami dowiesz się z tego tekstu.

przeczytaj

Studia - jak dobrze wykorzystać ten czas

autor:
,

Wiele osób kończy studia i ... nie wie, co dalej. Aby okres edukacji był początkiem rozwoju naszej kariery należy mieć pomysł na siebie i znać kilka życiowych prawd, które znajdziecie poniżej.

przeczytaj

Studencie, ubezpiecz się !!!

autor:
,

Jesteś aktywnym sportowo studentem, planujesz łączyć studia z pracą, a może wybierasz kierunek, na którym ubezpieczenie jest wymagane w trakcie praktyk, czy stażu ? Sprawdź jakie masz możliwości. SzkolnaPolisa.PL obejmuje ochroną uczących się do 25 r.ż.

przeczytaj

Wrodzone wady serca

autor:
,

Temat nietypowy jak na stronę dotyczącą ubezpieczeń ? A jednak ! Wrodzone wady serca to jedne z najczęściej występujących wad wrodzonych, bardzo często prowadzą niestety do śmierci niemowlęcia. Jak wskazują statystyki na świecie 1 na 100 dzieci rodzi się z taką wadą.

przeczytaj

Życie online

autor:
,

Pandemia spowodowała, że wiele spraw, które wcześniej załatwić mogliśmy tylko w godzinach urzędowania konkretnej instytucji, teraz szybko i o dowolnej porze zrealizujemy online.

przeczytaj

Borelioza

autor:
,

Pogoda jest już coraz bardziej jesienna, a jak jesień to grzyby i spacery w lesie. Jest to okazja na wspólny czas z rodziną na łonie natury. Dzieci poznają przyrodę, oddychają świeżym powietrzem, mogą przemieszczać się bez ograniczeń pod okiem rodziców, jednak jest zagrożenie, które może umknąć naszej uwadze. Są to... kleszcze.

przeczytaj

Bezpieczeństwo dziecka w żłobku

autor:
,

Coraz więcej rodziców decyduje się na żłobek dla swojego dziecka. Nie tylko w celu budowania u malucha umiejętności przebywania w grupie, ale też ze względów finansowych i bezpieczeństwa. Trudno jest zaufać obcej niani, która miałaby zająć się naszą pociechą. Właśnie o bezpieczeństwie malucha chcemy dziś trochę Ci powiedzieć.

przeczytaj

Wzrok i słuch naszych dzieci

autor:
,

Niektóre dzieci rodzą się z wadami słuchu, czy wzroku, a innym te zmysły słabną z czasem. Zapewniamy więc dziecku pomoc w postaci okularów, czy aparatu słuchowego, wydając nierzadko na ten sprzęt dużo pieniędzy. Co w sytuacji, gdy okulary się potłuką lub aparat ulegnie zniszczeniu ?

przeczytaj

Pobyt w szpitalu

autor:
,

Pobyt dziecka w szpitalu to doświadczenie bolesne i nieprzyjemne, czasami jednak nie sposób go uniknąć. Jak dobrać ubezpieczenie dla dziecka, by gwarantowało ono pomoc w razie hospitalizacji ? Na co zwrócić uwagę, by mieć pewność, że także po opuszczeniu sali szpitalnej będziesz w stanie wykupić niezbędne pomoce, leki, czy sprzęt do rehabilitacji ? Odpowiedzi udzielamy w tym wpisie.

przeczytaj

Porażenie piorunem

autor:
,

Gdy w 2019 r. doszło do porażenia piorunem grupy turystów w Tatrach wielu z nas zadawało sobie pytanie ? jak to się mogło stać ? Ostatnio burze nawiedziły wiele miejsc w Polsce, dlatego warto wiedzieć jak uchronić siebie i najbliższych oraz jak wybrać polisę, by w zakresie miała także ochronę w sytuacji wystąpienia porażenia piorunem.

przeczytaj

Wyczynowe uprawianie sportu

autor:
,

Wyczynowo, czyli jak ? Uprawiamy sport, gdy chcemy poprawić swój stan zdrowia, kondycję, wygląd lub porywalizować z innymi. Potocznie o wyczynowości mówimy wówczas, gdy w grę wchodzą też ryzyko oraz aspekty wizualne.

przeczytaj

Kilkoro dzieci na jednej polisie

autor:
,

Masz dwoje i więcej dzieci w różnym wieku ? Chcesz ubezpieczyć jednocześnie przedszkolaka, ucznia i studenta ? Szukasz polisy dla niemowlaka, jego siostry i brata ? Możesz to zrobić na jednej polisie.

przeczytaj

Uwaga! Groźny pies

autor:
,

W trakcie wakacji nasze dzieci częściej przebywają wśród zwierząt, więcej czasu spędzają na zewnątrz, gdzie mogą spotkać np. groźnego psa sąsiadów, czy bezpańskiego, który szuka jedzenia w okolicy Waszego domu.

przeczytaj

Ubezpieczenie w czasie wakacji

autor:
,

Twoje dziecko ma wykupione ubezpieczenie szkolne, a wypadek zdarzył się w domu lub na wakacjach? Dobra polisa chroni przez 24 h na dobę, także poza lekcjami. Podczas wyboru ubezpieczenia dla dziecka bardzo ważny jest więc jego zakres.

przeczytaj

Jaką polisę dla dziecka wybrać po powrocie z nauki zdalnej?

autor:
,

Do końca maja uczniowie większości szkół wrócą do nauki stacjonarnej. Wiąże się to zarówno z radością z kontaktu bezpośredniego z rówieśnikami i nauczycielami, ale i z obawą o swoje zdrowie. Dlatego rozszerzyliśmy zakres ubezpieczeń szkolnych NNW o zdarzenia związane z covid-19.

przeczytaj

Trudne początki pierwszej klasy

autor:
,

Kiedy dziecko kończy swoją przygodę z przedszkolem, rozpoczyna pierwszy poważny etap edukacji - zostaje włączony w poczet uczniów klasy pierwszej. Z czym to się wiąże? Jakie napotykamy problemy?

przeczytaj

Ubezpieczenie NNW studenta

autor:
,

Zbliża się nowy rok akademicki. Jeśli jesteś studentem lub za chwilę się nim staniesz, przydałoby Ci się ubezpieczenie NNW dostosowane do Twoich potrzeb. Codziennie jesteś narażony na niebezpieczne wypadki, zarówno na uczelni, w akademiku, w domu jak i w drodze na zajęcia.

przeczytaj

Kupujemy ubezpieczenie szkolne

autor:
,

Początek roku szkolnego to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Wszak trzeba przygotować dziecko do szkoły, wyposażyć je w niezbędne książki i inne materiały. Przytłoczeni dużą ilością zadań często odkładają na później równie ważny element dziecięcej wyprawki, jakim jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

przeczytaj

Bądźmy bezpieczni podczas wakacji

autor:
,

Wakacje w pełni, coraz więcej upalnych dni, które zachęcają do wypoczynku nad jeziorami czy morzem. Kąpieliska są chętnie wybierane jako atrakcyjne miejsca spędzenia słonecznego dnia. Wypoczywamy chętnie nad wodą. Pamiętajmy, że dzieci w większości nie zdają sobie sprawę z zagrożenia nad jeziorem. Chętnie popisują się przed rówieśnikami i o wypadek nad wodą nie trudno.

przeczytaj

Trening w klubie sportowym a NNW szkolne

autor:
,

Wszyscy jesteśmy świadomi, że ubezpieczenie szkolne działa w szkole, ale czy takie ubezpieczenie działa również poza szkołą? Według statystyk większość wypadków zdarza się nie w szkołach ale właśnie poza nią, także w domu. Wykupując ubezpieczenie chcielibyśmy, aby działało wszędzie bez wyjątków, aby być pewnym, że w razie niespodziewanego wypadku naszego dziecka będziemy mogli liczyć na odszkodowanie.

przeczytaj

Jakimi świadczeniami zainteresowani są rodzice?

autor:
,

Połowa z nas uważa, że ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe, a tak nie jest. Ubezpieczenie nnw szkolne należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Cieszyć się jednak trzeba, że z roku na rok coraz więcej rodziców nosi miano świadomych i inwestuję w ochronę swoich dzieci. A jak jest ze świadczeniami?

przeczytaj

Odpowiedzialni rodzice

autor:
,

Już za miesiąc upragnione wakacje. Dzieci odpoczną od szkolnych obowiązków i będą miały więcej czasu na zabawę. Ale wakacje to nie tylko relaks i zabawa dla dzieci czy młodzieży ale jak pokazuje praktyka, okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw. Policja w tym okresie zwykle odnotowuje wiele zdarzeń, w których uczestniczyły dzieci. 

przeczytaj

Ubezpieczenie NNW dla dziecka online

autor:
,

Za oknami piękna wiosna. Przyroda budzi się do życia. Czas kwarantanny jeszcze potęguje potrzebę ruchu u dzieci i młodzieży, które pozbawione możliwości rozładowania niespożytych sił witalnych w postaci zajęć sportowych, basenów czy placów zabaw szukają innych możliwości.

przeczytaj

Jakie powinny być ubezpieczenia szkolne

autor:
,

Z początkiem roku szkolnego wielu rodziców dostaje ze szkoły informację na temat wybranego ubezpieczenia dla ich dzieci. Trzeba wiedzieć, że takie ubezpieczenie jest w pełni dobrowolne, i nikt nie może nam narzucić abyśmy je wykupili. Co więcej, zwykle ubezpieczenia oferowane przez szkoły nie są takie jakie powinny być. Często suma ubezpieczenia i co za tym idzie procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest bardzo mały.

przeczytaj

Świadomi rodzice

autor:
,

Z roku na rok coraz więcej rodziców świadomie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa swoich dzieci. Maluchy są żywiołowe i wszędzie ich pełno. Podczas zabawy nietrudno o uraz czy większy wypadek, więc trzeba zachować czujność.

przeczytaj

Nieszczęśliwe wypadki, jak często się zdarzają?

autor:
,

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdego dnia, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często. Słowo wypadek często kojarzy się nam z wypadkiem samochodowym. To oczywiście prawda, ale najwięcej wypadków zdarza się niestety w naszych domach. Nie każdy kończy się tragicznie, ale każdy był nieszczęśliwym wydarzeniem, którego wolelibyśmy uniknąć.

przeczytaj

Ubezpieczenie szkolne NNW, na jakie świadczenia można liczyć?

autor:
,

Coraz częściej świadomie podejmujemy decyzję i wykupujemy ubezpieczenie szkolne NNW dla naszych dzieci. Wiek przedszkolny i szkolny charakteryzuje się wzmożoną aktywnością dzieci i o wypadek nietrudno. A czy wiemy na jakie świadczenia możemy liczyć?

przeczytaj

Ubezpieczenie oferowane przez przedszkola, szkoły, czy warto?

autor:
,

Czy ubezpieczenie proponowane przez dyrekcję placówek oświatowych, szkół czy przedszkoli są wartościowe? Czy obejmują one to co dla nas rodziców jest najbardziej istotne? Czy suma ubezpieczenia daje nam poczucie bezpieczeństwa w przypadku nieszczęśliwego wypadku?

przeczytaj

Na jaką sumę warto się ubezpieczyć?

autor:
,

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu z nas. Od naszego wyboru zależy czy ubezpieczenie faktycznie zrekompensuje nam możliwy uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy będzie tylko nieznacznym dodatkiem.

przeczytaj

Ubezpieczenie szkolne NNW

autor:
,

Wiek dziecięcy charakteryzuje się przede wszystkim wzmożoną aktywnością fizyczną, a więc nietrudno o wypadek czy uraz. Ubezpieczenie szkolne nnw daje nam poczucie komfortu. W przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku zostanie nam wypłacone odszkodowanie.

przeczytaj

Co to jest ubezpieczenie NNW?

autor:
,

Każdy z nas pewnie słyszał o ubezpieczeniu NNW. Co to dokładnie jest ? Czy muszę skorzystać z takiego ubezpieczenia ? Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

przeczytaj

Ubezpieczenie, czy to w ogóle jest potrzebne?

autor:
,

Ubezpieczamy się czy nie? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Czy to w ogóle jest potrzebne. Dlaczego się nie ubezpieczamy?

przeczytaj
© 2019 - 2022 Mentor Ubezpieczenia