SzkolnaPolisa.PL radzi

Trudne początki pierwszej klasy

Kiedy dziecko kończy swoją przygodę z przedszkolem, rozpoczyna pierwszy poważny etap edukacji - zostaje włączony w poczet uczniów klasy pierwszej. Z czym to się wiąże? Jakie napotykamy problemy?

przeczytaj

Ubezpieczenie NNW studenta

Zbliża się nowy rok akademicki. Jeśli jesteś studentem lub za chwilę się nim staniesz, przydałoby Ci się ubezpieczenie NNW dostosowane do Twoich potrzeb. Codziennie jesteś narażony na niebezpieczne wypadki, zarówno na uczelni, w akademiku, w domu jak i w drodze na zajęcia.

przeczytaj

Kupujemy ubezpieczenie szkolne

Początek roku szkolnego to dla rodziców prawdziwe wyzwanie. Zarówno organizacyjnie jak i finansowo. Wszak trzeba przygotować dziecko do szkoły, wyposażyć je w niezbędne książki i inne materiały. Przytłoczeni dużą ilością zadań często odkładają na później równie ważny element dziecięcej wyprawki, jakim jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

przeczytaj

Bądźmy bezpieczni podczas wakacji

Wakacje w pełni, coraz więcej upalnych dni, które zachęcają do wypoczynku nad jeziorami czy morzem. Kąpieliska są chętnie wybierane jako atrakcyjne miejsca spędzenia słonecznego dnia. Wypoczywamy chętnie nad wodą. Pamiętajmy, że dzieci w większości nie zdają sobie sprawę z zagrożenia nad wodą. Chętnie popisują się przed rówieśnikami i o wypadek nad wodą nie trudno.

przeczytaj

Trening w klubie sportowym a NNW szkolne

Wszyscy jesteśmy świadomi, że ubezpieczenie szkolne działa w szkole, ale czy takie ubezpieczenie działa również poza szkołą? Według statystyk większość wypadków zdarza się nie w szkołach ale właśnie poza nią, także w domu. Wykupując ubezpieczenie chcielibyśmy, aby działało wszędzie bez wyjątków, aby być pewnym, że w razie niespodziewanego wypadku naszego dziecka będziemy mogli liczyć na odszkodowanie.

przeczytaj

Jakimi świadczeniami zainteresowani są rodzice?

Połowa z nas uważa, że ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe, a tak nie jest. Ubezpieczenie nnw szkolne należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Cieszyć się jednak trzeba, że z roku na rok coraz więcej rodziców nosi miano świadomych i inwestuję w ochronę swoich dzieci. A jak jest z świadczeniami?

przeczytaj

Odpowiedzialni rodzice

Już za miesiąc upragnione wakacje. Dzieci odpoczną od szkolnych obowiązków i będą miały więcej czasu na zabawę. Ale wakacje to nie tylko relaks i zabawa dla dzieci czy młodzieży ale jak pokazuje praktyka, okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw. Policja w tym okresie zwykle odnotowuje wiele zdarzeń, w których uczestniczyły dzieci. 

przeczytaj

Ubezpieczenie NNW dla dziecka online

Za oknami piękna wiosna. Przyroda budzi się do życia. Czas kwarantanny jeszcze potęguje potrzebę ruchu u dzieci i młodzieży, które pozbawione możliwości rozładowania niespożytych sił witalnych w postaci zajęć sportowych, basenów czy placów zabaw szukają innych możliwości.

przeczytaj

Jakie powinny być ubezpieczenia szkolne

Z początkiem roku szkolnego wielu rodziców dostaje ze szkoły informację na temat wybranego ubezpieczenia dla ich dzieci. Trzeba wiedzieć, że takie ubezpieczenie jest w pełni dobrowolne, i nikt nie może nam narzucić abyśmy je wykupili. Co więcej, zwykle ubezpieczenia oferowane przez szkoły nie są takie jakie powinny być.

przeczytaj

Świadomi rodzice

Z roku na rok coraz więcej rodziców nosi miano świadomych a to dlatego, że myślą o bezpieczeństwie swoich dzieci. Dzieci są żywiołowe i wszędzie ich pełno. Podczas zabawy nietrudno o uraz czy większy wypadek, więc trzeba zachować czujność.

przeczytaj

Nieszczęśliwe wypadki, jak często się zdarzają?

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdego dnia, nawet nie zdajemy sobie sprawy jak często. Słowo wypadek często kojarzy się nam z wypadkiem samochodowym. To oczywiście prawda, ale najwięcej wypadków zdarza się niestety w naszych domach. Nie każdy kończy się tragicznie, ale każdy był nieszczęśliwym wydarzeniem, które nas lub naszych bliskich spotkało.

przeczytaj

Ubezpieczenie szkolne NNW, na jakie świadczenia można liczyć?

Coraz częściej świadomie podejmujemy decyzję i wykupujemy ubezpieczenie szkolne NNW dla naszych dzieci. Wiek przedszkolny czy szkolny charakteryzuje się wzmożoną aktywnością dzieci i o wypadek nie trudno. A czy wiemy na jakie świadczenia możemy liczyć?

przeczytaj

Ubezpieczenie oferowane przez przedszkola, szkoły, czy warto?

Czy ubezpieczenie proponowane przez dyrekcję placówek oświatowych, szkół czy przedszkoli są wartościowe? Czy obejmują one to co dla nas rodziców jest najbardziej istotne? Czy suma ubezpieczenia daje nam poczucie bezpieczeństwa w przypadku nieszczęśliwego wypadku?

przeczytaj

Na jaką sumę warto się ubezpieczyć?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu z nas. Od naszego wyboru zależy czy ubezpieczenie faktycznie zrekompensuje nam możliwy uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy będzie tylko nieznacznym dodatkiem.

przeczytaj

Ubezpieczenie szkolne NNW

Wiek dziecięcy charakteryzuje się przede wszystkim wzmożoną aktywnością fizyczną, a więc nietrudno o wypadek czy uraz. Ubezpieczenie szkolne nnw daje nam poczucie komfortu, że w przypadku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku zostanie nam wypłacone odszkodowanie.

przeczytaj

Co to jest ubezpieczenie NNW?

Każdy z nas pewnie nie jeden raz słyszał coś o ubezpieczeniu NNW. Ale co to dokładnie jest i czy powinienem a być może muszę, skorzystać z takiego ubezpieczenia.

przeczytaj

Ubezpieczenie, czy to w ogóle jest potrzebne?

Ubezpieczamy się czy nie? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Czy to w ogóle jest potrzebne. Dlaczego się nie ubezpieczamy?

przeczytaj
© 2019 - 2021 Mentor Ubezpieczenia