Ubezpieczenie oferowane przez przedszkola, szkoły, czy warto?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Czy ubezpieczenie proponowane przez dyrekcję placówek oświatowych, szkół czy przedszkoli są wartościowe? Czy obejmują one to co dla nas rodziców jest najbardziej istotne? Czy suma ubezpieczenia daje nam poczucie bezpieczeństwa w przypadku nieszczęśliwego wypadku?

Jak wiadomo małe dzieci są bardziej narażone na niebezpieczne wypadki niż my dorośli. Na przerwie, na zajęciach sportowych, w drodze do czy ze szkoły mogą wydarzyć się wypadki. "Szczęście w nieszczęściu" jeśli skończy się na otarciach czy siniakach, ale często są to złamania. Te natomiast pociągają za sobą długą i w wielu wypadkach kosztowną rehabilitację. Chcąc zabezpieczyć się przed takimi niespodziewanymi wydatkami warto wykupić ubezpieczenie szkolne NNW.

Rodzice często tkwią w błędnym rozumowaniu, że ubezpieczenie w szkole jest obowiązkowe. Dyrekcja placówki na początku roku szkolnego, na pierwszych zebraniach dla rodziców informuje, że wybrano ubezpieczenie od firmy X i składka wynosi Y. Musimy wiedzieć, że na takie rozwiązanie nie musimy się zgadzać. Ubezpieczenie szkolne NNW jest z założenia ubezpieczeniem w pełni dobrowolnym. Zarówno w przedszkolu jak i w szkole wykupienie takiego ubezpieczenia to tylko i wyłącznie decyzja rodziców. Szkoła, czy dyrekcja placówki nie może narzucić wyboru ubezpieczenia. To my rodzice mamy prawo do decydowania o tym gdzie wykupimy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i jakie wybierzemy opcje.

Jak wybrać ubezpieczenie dla dziecka samemu?

Decydując się na samodzielny wybór ubezpieczenia pamiętajmy, że wysokość składki ubezpieczenia zależna jest od sumy ubezpieczenia i wyboru dodatkowych opcji. Pamiętajmy również, że mamy prawo do rezygnacji z ubezpieczenia i nie ubezpieczania dziecka. Jednak oznacza to brak zabezpieczenia przed ewentualnymi skutkami zdarzenia. Zgoda na ubezpieczenie w szkole może skutkować niską składką, ale także niską sumą ubezpieczenia. Dość często rodzice nie znają warunków ubezpieczenia, a już tym bardziej nie mogą negocjować czy też zmieniać zakresu, który ich interesuje. Całość jest narzucona z góry i wybrana przez dyrekcję placówki. Przykład z życia wzięty:

Maksymilian uczęszcza na zajęcia piłkarskie do miejscowego klubu sportowego. Na zajęciach zwichnął nogę. Rodzice byli przekonani że dostaną odszkodowanie za uraz dziecka. Niestety, ale wykupione ubezpieczenie w szkole nie obejmowało wypadków poza szkołą,  a już tym bardziej aktywnego uprawiania sportu.


Dlatego zachęcamy do świadomego wyboru ubezpieczenia z zakresem i sumą ubezpieczenia, które nas interesują.

O tym co istotne podczas podejmowania decyzji o NNW Szkolnym mówimy w krótkim filmiku:

Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla dziecka. Poradnik dla Rodziców. 


 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia