Wyczynowe uprawianie sportu


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Wyczynowo, czyli jak? Uprawiamy sport, gdy chcemy poprawić swój stan zdrowia, kondycję, wygląd lub porywalizować z innymi. Potocznie o wyczynowości mówimy wówczas, gdy w grę wchodzą też ryzyko oraz aspekty wizualne.

 

 

Sport wyczynowy wiąże się często ze spektakularnym pokonywaniem różnych przeszkód i występami publicznymi. W towarzystwach ubezpieczeniowych, by nazwać Twoje dziecko wyczynowcem spełnionych musi być kilka warunków: 

1. Trening

Wyczynowe uprawianie sportu to cykliczne trenowanie. Dziecko musi regularnie i intensywnie uczestniczyć w treningach, zawodach, zgrupowaniach, wszelkiego rodzaju obozach kondycyjnych lub szkoleniowych powiązanych z pozaszkolnymi klubami, związkami i organizacjami sportowymi. Oczywiście celem jest uzyskanie jak najwyższych wyników sportowych.

2. Szkoła sportowa

Jeśli treningi odbywają się w szkole o profilu sportowym również mówimy o uprawianiu sportu wyczynowo. Zaliczamy tu aktywności w ramach lekcji wychowania fizycznego w szkole sportowej. Sport uprawiany powinien być poprzez uczestniczenie w treningach, zawodach, zgrupowaniach i obozach kondycyjnych lub szkoleniowych w ramach pozaszkolnych klubów, związków i organizacji sportowych,

3. Praca

Wiele osób łączy swoją pasję życiową z wykonywaną pracą. Jeśli osoba uprawiająca sport otrzymuje za to wynagrodzenie na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej również możemy powiedzieć o wyczynowym uprawianiu sportu. Bez względu na to, czy jest to praca w formie indywidualnej, czy zespołowo. Trener czy instruktor, który chciałby mieć wyczynowe uprawianie sportu w zakresie NNW nie może mieć ukończonych 20 lat.

Mały sportowiec

Bardzo ważne jest, by Twoje dziecko podczas treningów było bezpieczne. Dlatego warto rozważyć wykupienie polisy ubezpieczeniowej o szerokim zakresie, tak aby spełniała jego indywidualne potrzeby.

Gdyby doszło do kontuzji bolesna może być ona nie tylko w dosłownym sensie dla Twojego dziecka, ale również dla Ciebie ze względu na koszty związane z leczeniem i powrotem do zdrowia. Stąd rehabilitacja, czy zakup ortez lub kul w zakresie ubezpieczenia.

Wnioski

Ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków pozwala na ochronę podczas zajęć szkolnych i pozaszkolnych, uprawiania sportu prywatnie oraz na zajęciach w klubie sportowym. Podczas wszelkiego rodzaju treningów i zawodów sportowych uczniowie podlegają ochronie. Każde takie ubezpieczenie powinno zawierać rozszerzenie o wyczynowe uprawianie sportu. Zapewnia ono dodatkową ochronę w czasie zajęć w szkole sportowej i na treningach, a także w pracy zawodowej powiązanej ze sportem. Należy pamiętać, że wyczynowe uprawianie sportu to nie to samo, co sport wysokiego ryzyka. Więcej o NNW szkolnym przeczytasz też w poście o treningu w klubie sportowym 

Twoje dziecko marzy o karierze karateki, a może woli koszykówkę lub jazdę konną? Poszukaj szerszego zakresu ubezpieczenia, niż to proponowane w szkole kup polisę

 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia