Ubezpieczenie, czy to w ogóle jest potrzebne?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Ubezpieczamy się, czy nie? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Czy to w ogóle jest potrzebne. Dlaczego się nie ubezpieczamy?

Powodów jest wiele. Główny to brak świadomości jakie niebezpieczeństwa mogą nas czekać i dlaczego. Często również funkcjonuje myślenie - to nas nie spotka. Znacie pewnie powiedzenie - "mądry Polak po szkodzie"? To idealnie obrazuje nasze podejście do tematu ubezpieczeń. Gdy wydarzy się coś, na co nie jesteśmy i nie byliśmy przygotowani - myślimy, że mogliśmy wykupić polisę ubezpieczeniową.

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Innym częstym powodem są oczywiście pieniądze. Bo to przecież tyle kosztuje? Nie do końca.

Dobra polisa wcale nie musi być droga. Cena przede wszystkim zależy od sumy ubezpieczenia ale także od wybranych pakietów czy opcji dodatkowych. To my decydujemy jaki zakres ma oferować i co jest dla nas najważniejsze. Dobry doradca powinien umieć nam doradzić i znaleźć produkt spełniający nasze potrzeby. Kupując ubezpieczenie przenosimy ryzyko na ubezpieczyciela. Bo to on właśnie zadba o wypłacenie nam odszkodowania, które pokryje straty finansowe albo umożliwi pokrycie kosztów leczenia czy kosztownej rehabilitacji.

Nie kupujemy polisy ubezpieczeniowej, kupujemy bezpieczeństwo nas samych, naszych bliskich a w szczególności dzieci, po to abyśmy mogli spać spokojnie i nie martwić się co się stanie jak się wydarzy jakiś nieszczęśliwy wypadek.

Zadbaj o siebie i bliskich. Zadbaj o bezpieczeństwo. Ubezpiecz się!

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia