Ubezpieczenie, czy to w ogóle jest potrzebne?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Ubezpieczamy się czy nie? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Czy to w ogóle jest potrzebne. Dlaczego się nie ubezpieczamy?

Powodów jest wiele. Główny to brak świadomości jakie niebezpieczeństwa mogą nas czekać i dlaczego. Często również funkcjonuje myślenie - to nas nie spotkać. Znacie pewnie powiedzenie - "mądry Polak po szkodzie"? To idealnie obrazuje nasze podejście do tematu ubezpieczeń. Jak się wydarzy coś na co nie jesteśmy i nie byliśmy przygotowani to wtedy myślimy, że mogliśmy wykupić polisę ubezpieczeniową.

A ile kosztuje ubezpieczenie i dlaczego tak drogo ...?

Innym częstym powodem są oczywiście pieniądze. Bo to przecież tyle kosztuje? A właśnie że tak nie jest. Dobra polisa wcale nie musi być droga. Cena przede wszystkim zależy od sumy ubezpieczenia ale także od wybranych pakietów czy opcji dodatkowych. To my decydujemy jaki zakres ma oferować i co jest dla nas najważniejsze. Dobry doradca powinien umieć nam doradzić i znaleźć produkt spełniający nasze potrzeby. Zatem kupując ubezpieczenie przenosimy ryzyko na ubezpieczyciela. Bo to on właśnie zadba o wypłacenie nam odszkodowania, które pokryje albo straty finansowe albo umożliwi pokrycie kosztów leczenia czy kosztownej rehabilitacji.

Bo przecież my nie kupujemy polisy ubezpieczeniowej. My kupujemy bezpieczeństwo nas samych, naszych bliskich a w szczególności dzieci, po to abyśmy mogli spać spokojnie i nie martwić się co się stanie jak się wydarzy jakiś nieszczęśliwy wypadek.

Zadbaj o siebie i bliskich. Zadbaj o bezpieczeństwo. Ubezpiecz się!

© 2019 - 2022 Mentor Ubezpieczenia