autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Już rozpoczęły się w pierwszych województwach ferie zimowe. Dzieci mogą odpocząć od nauki i obowiązków szkolnych. Spędzając czas w domu marzą pewnie o wyjeździe na ferie. Właśnie o tym, jak zorganizować dziecku czas i zapewnić bezpieczeństwo dziś opowiemy.

1.    Ferie w domu

Zima to doskonały czas, aby spędzić czas razem np. grając w planszówki, układając puzzle, czy rysując z dziećmi. Nie trzeba kupować nowych, zwłaszcza teraz, po świętach dzieciaki na pewno mają mnóstwo gier i zabawek, których nie zdążyły jeszcze użyć. Jeszcze lepszą opcją będzie odszukanie na strychu lub w piwnicy gier, którymi bawili się rodzice. Bierki, czy warcaby mogą przynieść dzieciom więcej frajdy niż niejedna nowoczesna zabawka. Fantastyczną formą spędzania wspólnie czasu mogą być prozaiczne czynności wykonywane wspólnie bez pośpiechu – majsterkowanie, czy gotowanie to doskonała okazja do rozmowy z dziećmi, nauczenia ich nowych umiejętności i obserwacji zachowań. Ważne jest, by dzieci nie zostawały bez opieki, ponieważ nawet w domu może dojść do nieszczęśliwego wypadku. 

2.    Ferie w mieście

Nie zawsze rodzice mogą pozwolić sobie na wzięcie urlopu na czas ferii. Z myślą o ich dzieciach centra kultury, muzea i wiele innych placówek przygotowują specjalne zajęcia dla dzieci. Lekcje rysunku, tańca, wycinanki, pieczenie pierników, czy sadzenie roślin to tylko garstka pomysłów, jakie mają opiekuni. Dzieci z pewnością zapamiętają takie zajęcia i będą miały o czym opowiadać, gdy rodzice wrócą do domu. Jeszcze więcej jest atrakcji odpłatnych: lodowiska, repertuar w kinach i teatrach dostosowany dla najmłodszych, rolki, czy kręgle to tylko kilka z nich. Aby zapewnić dziecku ochronę, warto wykupić polisę ubezpieczeniową, która będzie działać cały rok w każdym miejscu na terenie kraju. 

3.    Ferie na wsi 

Jeśli mieszkacie na wsi, atrakcji dzieci szukają zapewne w najbliższej okolicy. Zjeżdżanie na sankach, lepienie bałwana, czy bitwa na śnieżki to jedne z najwspanialszych zimowych wspomnień wielu dorosłych. Mimo upływu lat, to jedno się nie zmienia. Współcześnie dzieci także z chęcią wybiegają na dwór, gdy tylko zaczyna padać śnieg. Zwłaszcza na wsi, gdzie miejsc do takiej zabawy jest więcej, niż w zatłoczonych miastach. Jednak zabawa blisko maszyn rolniczych, czy pozostawanie bez opieki dorosłego na otwartej przestrzeni może być przyczyną nieszczęścia. Dlatego tak ważne jest, by dorośli czuwali nad bezpieczeństwem swoich pociech. 

4.    Ferie na koloniach 

Obozy konne, szachowe, taneczne, plastyczne, językowe czy muzyczne… Oferta na rynku jest bardzo szeroka. Dzieci mają okazję w gronie rówieśników spędzić czas, zdobywają nowe umiejętności, zawierają nowe znajomości i dobrze się bawią. Ferie to czas, kiedy przez dwa tygodnie odpoczywają od odrabiania lekcji i obowiązków domowych, a po powrocie opowieściom nie ma końca. Mimo że zabawa odbywa się pod czujnym okiem opiekunów warto ubezpieczyć dziecko na wypadek złamań, skręceń, czy innych zdarzeń losowych

5. Ferie na nartach za granicą

Jeśli planujecie rodzinny wyjazd na narty, zapraszamy do lektury treści na naszej stronie z ubezpieczeniami indywidualnymi: Ubezpieczenie na narty za granicą

NNW dziecka na ferie

Rodzice znają najlepiej swoje Dziecko i jego potrzeby, dlatego u nas możesz wybrać wariant, sumę ubezpieczenia i zakres. Ochrona obowiązuje w szkole i poza nią, przez cały rok. SzkolnaPolisa.PL to ubezpieczenie przygotowane z myślą o najmłodszych. Wyczynowe uprawianie sportu dodane jest do każdego wariantu!!! Sprawdź. 
Przeczytaj też ferie z dzieckiem 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia