Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia NNW dla dziecka


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Każde dziecko narażone jest na wypadki, czy zachorowania. Ubezpieczenie pozwala na otrzymanie pomocy w razie wystąpienia któregoś z tych zdarzeń. Jak porównywać oferty, by wybrać tę najkorzystniejszą? Zebraliśmy dla Ciebie 10 przydatnych wskazówek.

1.    Zwróć uwagę na wysokość Sumy Ubezpieczenia

Im wyższa jest Suma Ubezpieczenia, tym wyższe świadczenie otrzymasz, w razie wystąpienia wskazanego w polisie zdarzenia. 
Ważne jest świadczenie za % wystąpienia Trwałego Uszczerbku. Sprawdź wysokość sum ubezpieczenia zarówno dla NW, jak i za Poważne Zachorowanie. W obu przypadku ich wysokość wpływa na wartość otrzymanego świadczenia. 

2.    Ubezpieczenie działające 24h/d 

Pamiętaj, że ubezpieczenie chroni dziecko nie tylko w szkole, ale także poza nią. Również w czasie wakacji, czy podczas zajęć sportowych. Nie ma znaczenia, czy do wypadku doszło w domu, czy w szkole dziecko jest objęte ochroną całą dobę.

3.    Świadczenie za % Trwałego Uszczerbku 

Jest to zazwyczaj 1% sumy ubezpieczenia. Definicja Trwałego Uszczerbku zależy od towarzystwa, jest to jednak sytuacja, w której wypadek wpływa na funkcjonowanie organizmu i skutkuje nieodwracalnymi zmianami. Do oceny stopnia trwałego uszczerbku na zdrowiu niezbędna jest opinia lekarza. Na jej podstawie ustalana jest wysokość wypłaconego świadczenia, zgodnie z OWU. Istnieją wyjątki, kiedy ubezpieczyciel decyduje się zwiększyć % trwałego uszczerbku. Przykładem ze szkolnapolisa.pl może być zwichnięcie lub skręcenie stawów, gdzie wartość świadczenia to jednorazowo 2% SU. 

4.    Zakres ochrony

Ważne jest, by ochrona była szeroka. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może się przydarzyć naszemu dziecku. Dlatego oprócz wysokich sum ubezpieczenia warto porównać oferty pod kątem ilości dodatkowych ryzyk, jakie zawarte są w polisie. Np. pokrycie kosztów leczenia po NW, rehabilitacja oraz zakup leków. Coraz częściej w zakresie ubezpieczeń znajduje się także tzw. Hejt Stop, czyli pomoc w sytuacji, gdy dziecko spotka się z mową nienawiści w sieci. 
Istnieją polisy, które dają jedynie podstawową ochronę. Najczęściej są to sprzedawane w szkołach ubezpieczenia dla wszystkich uczniów, bez możliwości wyboru wariantu.  Co ciekawe, często nie są one wcale tańsze od indywidualnie zawieranych ubezpieczeń online w szerokim zakresem. 

5.    Pobyt w szpitalu liczony za każdy dzień, a nie jednorazowo

Gdy dziecko jest hospitalizowane świadczenie powinno być wypłacone przeliczając ilość dni, które spędziło w szpitalu. Warto zwrócić uwagę, by nie była to wypłata jednorazowa, ponieważ finalnie różnica w świadczeniu może być znaczna. Sprawdź w OWU, czy jest określona minimalna ilość dni, od której nastąpi wypłata (na szkolnapolisa.pl przy NW od pierwszego dnia pobytu, w przypadku choroby od 3 dnia pobytu). 
Co więcej, dobra polisa ubezpieczeniowa będzie miała także dodatkowe świadczenie za pobyt w szpitalu na OIOM/OIT. 

6.    Dodatki 

W cenie pakietu bardzo często możemy otrzymać przydatne dodatki, jak np. zwrot kosztów wycieczki, czy pomoc rehabilitacyjną w ramach assistance. Rodzice często korzystali też z opieki nad dzieckiem przebywającym w szpitalu w wyniku NW komunikacyjnego i nowotworu złośliwego oraz ze zwrotu kosztów leczenia stomatologicznego w wyniku NW. 
Są sytuacje, których jako rodzic się obawiasz, są też takie, na które dziecko jest narażone, np. gdy uprawia sport. Warto więc mieć polisę, która będzie odpowiedzią na Twoje obawy oraz wsparciem w różnych życiowych sytuacjach. 

7.    Wyłączenia 

Analizując zakres warto zerknąć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia, gdzie opisane są sytuacje, w których nie dojdzie do wypłaty świadczenia. Określone zostały tam nie tylko konkretne zdarzenia, po których nie będzie odpowiedzialności, ale także limity, czyli np. ile zdarzeń w roku polisowym obejmuje ubezpieczenie lub do jakiej kwoty będzie wypłacone świadczenie. 

8.    Cena 

Jeśli kupujesz ubezpieczenie dla dziecka, tylko dlatego że wymaga tego szkoła, czy organizator wycieczki, podstawowy wariant będzie spełniał wymogi ubezpieczenia NNW dla dziecka. Jednak nawet w takiej sytuacji zwróć uwagę na to, co zawiera pakiet, by w razie wypadku, czy zachorowania  Twoja pociecha była objęta ochroną. 

9.    Online 

Dziś możliwość zawarcia polisy online to podstawa. Trwa to kilka minut, dostęp do polisy masz w każdej chwili, wznowienie jej jest jeszcze szybsze. Certyfikat prześlemy Ci mailowo, więc gdy opiekun na wycieczce, czy w klubie sportowym poprosi o okazanie polisy wystarczy, że wejdziesz na pocztę w swoim telefonie i okażesz dokument. 

10.    Dedykowany opiekun Klienta

Jeśli pojawią się pytania lub będziesz potrzebować informacji dotyczących polisy swojego dziecka skontaktuj się z opiekunem. Dobrą polisę cechuje też dobra opieka posprzedażowa.  

Gdy zależy Ci na jak najlepszej ochronie ubezpieczeniowej przeanalizuj zakres wg powyższych wskazówek. Porównaj nie tylko Sumy Ubezpieczenia, ale także od jakich ryzyk Twoje dziecko będzie chronione.

My porównaliśmy naszą nową ofertę z rozwiązaniami proponowanymi na rynku analizując każdy z opisanych punktów. Wysokie sumy ubezpieczeń i bardzo szeroki zakres pozwalają nam określić warianty na szkolnapolisa.pl mianem najlepszych na rynku. Stosunek ceny do zakresu jest bardzo korzystny, a dodatkowo na wybrany wariant możesz uzyskać 15% rabatu z kodem 817-19.  

Sprawdź nas, udowodnimy, że szkolnapolisa.pl to najlepszy wybór dla Twojego dziecka. 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia