Ubezpieczenie szkolne online


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Dużo mówi się ostatnio o planowanych zmianach w prawie oświatowym. Mają one wpłynąć na możliwości decydowania przez dyrektorów szkół o tym, jakie organizacje mogą przekroczyć próg szkoły. Być może agenci ubezpieczeń także nie będą mogli realizować sprzedaży w dotychczasowy sposób. 

Ubezpieczenia w szkole 

Powszechną od lat praktyką było proponowanie szkołom polis z okrojonym zakresem, niską składką i obejmowanie ochroną całej klasy, czy nawet szkoły przez jedno Towarzystwo. Jednak, gdy dziecko złamało rękę na treningu, czy poważnie zachorowało wypłata świadczeń była bardzo niska lub zerowa. 

Dlatego z każdym rokiem rośnie ilość rodziców decydujących się na kupno polisy online. Zgodnie ze stanowiskiem MEN szkoły i rady rodziców nie są prawnie upoważnione do tego, aby zawierać umowy ubezpieczenia NNW. Tylko rodzice i opiekunowie mogą zdecydować czy dziecko będzie ubezpieczone w szkole. 

Są szkoły, w których dyrekcja podjęła decyzję o rezygnacji z ubezpieczenia uczniów. Rodzic musi znaleźć ofertę samodzielnie. W efekcie część klasy jest ubezpieczona, a pozostałe dzieci nie. W razie wypadku ochrona obejmuje tylko dziecko, które ma polisę ubezpieczeniową. 

W innych szkołach Rada Rodziców lub Dyrekcja daje rodzicom wybór. Otrzymują kilka wariantów z rozpisanym zakresem, mogą zweryfikować czego potrzebuje ich dziecko i dokonać wyboru lub poszukać innego rozwiązania na własną rękę. 

Pomimo różnych sposobów kupna NNW dla dziecka, finalnie w każdej z nich rodzic jest ubezpieczającym, to on płaci składkę i to on powinien podjąć decyzję. 

NNW szkolne online 

Kupując polisę dla dziecka w sieci rodzic decyduje sam, jaki zakres będzie miała. Może wybrać wariant dopasowany do stylu życia swojej pociechy. Często okazuje się, że za tę samą składkę, którą płaci w szkole może kupić dużo szersze ubezpieczenie, o wyższych sumach ubezpieczeń, a za zaoszczędzone pieniądze dokupić dodatkowe ryzyka. 
Zakupu można dokonać samodzielnie, bez angażowania szkoły. Rodzic świadomie podejmuje decyzje, ma możliwość porównania ofert na rynku i wyboru najkorzystniejszej. Ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest obowiązkowe. Warto zapewnić dziecku ochronę, aby w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby miało ono zapewnione finansowe wsparcie pomocne w powrocie do zdrowia. 

Jak kupić NNW szkolne

Aby dokonać zakupu wystarczy wejść na https://szkolnapolisa.pl/#variants i wybrać wariant. Po naciśnięciu na ikonkę „i” pojawia się wyjaśnienie dotyczące konkretnego ryzyka. Szersze informacje znaleźć można w dokumentach pod tabelką. Zachęcamy także do kontaktu z nami pod numerem 56 642 41 87. 

Rabat na NNW szkolne

Aby uzyskać 15% rabatu na wybrane ubezpieczenie wystarczy wpisać kod 817-19. Cena wybranego wariantu obniży się. Kod możesz przekazać też znajomym. 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia