Co to jest ubezpieczenie NNW?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Każdy z nas pewnie nie jeden raz słyszał coś o ubezpieczeniu NNW. Ale co to dokładnie jest i czy powinienem a być może muszę, skorzystać z takiego ubezpieczenia.


Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to rodzaj ubezpieczenia osobowego, w którym ochroną objęte jest życie lub zdrowie człowieka. Świadczenie następuje wtedy gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek, który powoduje skutki określone w warunkach ubezpieczenia.

Czy ubezpieczenie nnw jest dobrowolne czy obowiązkowe?

Jest to ubezpieczenie w pełni dobrowolne, to znaczy że sami decydujemy o tym czy taką polisę zawieramy czy też nie. Ubezpieczyć może się tak naprawdę każdy, kto chce uchronić siebie i swoich bliskich przed skutkami nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW przyda się nam praktycznie w każdej sytuacji, np. NNW szkolne dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej a także studentów. Sami decydujemy o zakresie polisy NNW. Możemy łatwo ją dopasować do swoich potrzeb i wykupić tylko ubezpieczenie NNW (np. NNW szkolne), albo w pakiecie (np. z ubezpieczeniem OC samochodu). Ważne jest również to, że świadczenia z polisy NNW kumulują się. A więc jeśli mamy kilka polis NNW z różnych źródeł to przysługują nam świadczenia z każdej z nich.

Na pewno zapytacie ile takie ubezpieczenie NNW kosztuje?

A to zależy oczywiście od wielu czynników np. zakres, warianty czy opcje ubezpieczenia. Ważna jest również suma ubezpieczenia NNW oraz wyrażony w procentach uszczerbek na zdrowiu. Jeżeli jest dobrze dobrana to wcale nie musi być droga. Wszystko zależy od nas samych.
 

© 2019 - 2021 Mentor Ubezpieczenia