Jakie powinny być ubezpieczenia szkolne


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Z początkiem roku szkolnego wielu rodziców dostaje ze szkoły informację na temat wybranego ubezpieczenia dla ich dzieci. Trzeba wiedzieć, że takie ubezpieczenie jest w pełni dobrowolne, i nikt nie może nam narzucić abyśmy je wykupili. Co więcej, zwykle ubezpieczenia oferowane przez szkoły nie są takie jakie powinny być. Często suma ubezpieczenia i co za tym idzie procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest bardzo mały.

Świadomy rodzic powinien w takim przypadku poszukać polisy dla dziecka na własną rękę. W ten sposób dobierze ubezpieczenie "szyte na miarę" własnych potrzeb czy potrzeb dziecka. Nie każde ubezpieczenie działa poza szkołą. Nie każde działa w wakacje. Nie każde chroni dziecko podczas np. uprawiania sportu poza szkołą. Nie każde wypłaca odszkodowanie za pobyt w szpitalu. Jest bardzo wiele opcji które różnią ubezpieczenia na rynku. Przed zakupem warto spojrzeć na ogólne warunki ubezpieczeń i upewnić się, że jest to ubezpieczenie, które w przypadku nieszczęśliwego wypadku rzeczywiście będzie stanowiło wartość. Dobry agent ubezpieczeniowy powinien dobrać ubezpieczenie do naszych potrzeb. Na stronie szkolnapolisa.pl przygotowaliśmy kilka najlepszych naszym zdaniem ubezpieczeń dla dziecka. Chroni ono zarówno przedszkolaków, uczniów jak i studentów. Działa 24h/dobę przez cały rok. A uprawianie sportu wyczynowego poza szkołą przez dziecko nie stanowi żadnego problemu.

Wybierzmy ubezpieczenie, które spełnia nasze potrzeby a raczej potrzeby i specyfikę życia dziecka. Bądźmy świadomi i dobrze wybierzmy. Nie sugerujmy się tylko ceną. Niska cena składki zwykle przekłada się na niskie odszkodowanie lub nawet jego brak w niektórych przypadkach.
 

© 2019 - 2023 Mentor Ubezpieczenia