Jakie powinny być ubezpieczenia szkolne


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Z początkiem roku szkolnego wielu rodziców dostaje ze szkoły informację na temat wybranego ubezpieczenia dla ich dzieci. Trzeba wiedzieć, że takie ubezpieczenie jest w pełni dobrowolne, i nikt nie może nam narzucić abyśmy je wykupili. Co więcej, zwykle ubezpieczenia oferowane przez szkoły nie są satysfakcjonujące. Często suma ubezpieczenia i co za tym idzie procent uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku jest bardzo mały.

Świadomy rodzic powinien w takim przypadku poszukać polisy dla dziecka na własną rękę. W ten sposób dobierze ubezpieczenie "szyte na miarę" własnych potrzeb czy potrzeb dziecka.

Nie każde ubezpieczenie działa poza szkołą. Nie każde działa w wakacje. Nie każde chroni dziecko podczas np. uprawiania sportu poza szkołą. Nie każde wypłaca odszkodowanie za pobyt w szpitalu.

Jest bardzo wiele opcji które różnią ubezpieczenia na rynku. Przed zakupem warto spojrzeć na ogólne warunki ubezpieczeń i upewnić się, że jest to ubezpieczenie, które w przypadku nieszczęśliwego wypadku rzeczywiście będzie stanowiło wartość. Na stronie szkolnapolisa.pl przygotowaliśmy kilka najlepszych naszym zdaniem wariantów ubezpieczeń dla dziecka. Polisa chroni zarówno przedszkolaków, uczniów jak i studentów. Działa 24h/dobę przez cały rok. A uprawianie sportu wyczynowego poza szkołą przez dziecko nie stanowi żadnego problemu.

Oto kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru NNW Szkolnego:

Zakres ochrony: Sprawdź, jakie zdarzenia i sytuacje są objęte ochroną ubezpieczenia. Upewnij się, że polisa obejmuje wypadki w szkole, podczas zajęć sportowych, wycieczek szkolnych oraz wypadki domowe.

Wysokość świadczeń: Sprawdź, jakie świadczenia są oferowane w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Zwróć uwagę na limity wypłat i czy są one odpowiednie dla Twoich potrzeb.

Koszty: Zwróć uwagę zarówno na składki, jak i na Sumy Ubezpieczenia. Porównaj je. 

Warunki polisy: Zapoznaj się dokładnie z warunkami polisy, w tym z wyłączeniami, ograniczeniami, procedurami zgłaszania szkód i terminami zgłaszania roszczeń. Ważne jest, aby być dobrze zorientowanym w zakresie ochrony i zobowiązań wynikających z ubezpieczenia.

Dodatkowe korzyści: Niektóre polisy NNW dla dzieci mogą oferować dodatkowe korzyści, takie jak konsultacje lekarskie online, pomoc psychologiczną czy wsparcie edukacyjne. Zwróć uwagę, czy polisa zawiera takie dodatkowe usługi.

Okres ubezpieczenia: Sprawdź, jak długo obowiązuje polisa NNW. Niektóre polisy mogą mieć ograniczony okres, na przykład rok szkolny, podczas gdy inne mogą zapewniać ochronę przez cały rok kalendarzowy.

Warto wiedzieć, że polisa NNW dziecka to nie tylko ubezpieczenie działąjące w razie wypadku lub choroby. Obecnie w dobrych polisach pokryte będą koszty leczenia stomatologicznego, naprawy aparatu słuchowego lub okularów, pogryzienie, ukąszenie, a nawet tzw. hejt stop, czyli pomoc specjalistyczna w przypadku gdy dziecko dotknięte zostanie hejtem. Polisę można również rozszerzyć o dodatkowe świadczenia. Na SzkolnaPolisa.PL będą to pakiet ONKO oraz pakiet Bólowy. 

Wybierzmy ubezpieczenie, które spełnia nasze potrzeby, a raczej potrzeby i specyfikę życia dziecka. Bądź świadomym rodzice i nie sugeruj się tylko ceną. Tania polisa zwykle przekłada się na niskie odszkodowanie lub nawet jego brak w niektórych przypadkach. 
 Sprawdź szczegóły: https://szkolnapolisa.pl/#variants 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia