Dlaczego warto ubezpieczyć dziecko w żłobku ? Co zapewnia polisa dla maluszka ?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

W wielu żłobkach już na etapie zapisu rodzic otrzymuje pytanie o ubezpieczenie dziecka. Mimo że maluszki nie są tak ruchliwe jak przedszkolaki, to jednak przez swoją delikatność oraz fakt, że jest ich w grupie kilkoro pod opieką jednej wychowawczyni są narażone na nieszczęśliwe wypadki równie mocno, jak starsze dzieci. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem NNW w żłobku, sprawdź, co radzimy.

Co daje NNW w żłobku ?

Gdy zdarzy się wypadek w żłobku świadczenie to zostanie wypłacone z polisy, którą zawarliśmy. Bardzo często te proponowane w żłobkach zawierają tylko podstawowe ryzyka, warto więc porównać dostępne oferty i wybrać taką, która zapewnia m.in. wysokie świadczenia za pobyt w szpitalu, duże sumy ubezpieczeń oraz ochronę w przypadku poważnych chorób. Polisa jest gwarantem wsparcia finansowego dla rodziny w sytuacji wypadku lub śmierci dziecka. W tabeli uszczerbków można sprawdzić jaki procent sumy ubezpieczenia otrzyma ubezpieczony w przypadku konkretnego urazu, czy choroby.  

Co ważne NNW dla dziecka w żłobku chroni maluszka cały czas, także poza placówką, w domu, czy w podróży – 24h/dobę. Gdziekolwiek zdarzy się wypadek polisa będzie obowiązywać. Środki z niej wypłacone pozwalają rodzicom pokryć koszty leczenia, transport medyczny oraz rehabilitację. Jeśli niezbędne okaże się wypożyczenie albo zakup specjalnego sprzętu ortopedycznego także koszt pokryje polisa. NNW w żłobku daje więc gwarancję, że w razie zdarzenia rodzice nie będą musieli pokrywać wszystkich kosztów samodzielnie.

Jaką polisę wybrać ?

Im wyższa Suma Ubezpieczenia, tym lepiej, jednak ważny jest cały zakres polisy. Warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb małego ubezpieczonego. Jeśli w zakresie mamy też zdiagnozowanie wrodzonej wady serca, odmrożenia, oparzenia, czy pobyt w szpitalu w wyniku COVID-19 mamy pewność, że dziecko objęte jest szeroką ochroną.  Dobrze jest, gdy NNW w żłobku obejmuje też wstrząśnienie mózgu w wyniku NW, rozpoznanie chorób odzwierzęcych (toksoplazmozy, bąblowicy, wścieklizny) oraz pogryzienie przez psa i ukąszenie/użądlenie. W naszej ofercie oprócz wymienionych wyżej ryzyk zapewniamy także ochronę w razie zakażenia boreliozą.

Jeśli planujesz zagraniczne podróże z rodziną, sprawdź, czy polisa obowiązuje także poza Polską.

Mimo że wykupienie NNW w żłobku nie jest obowiązkowe, z pewnością warto rozważyć jego zakup. Nigdy nie wiemy, co może przydarzyć się naszemu dziecku, nie mamy wpływu na wiele rzeczy, dlatego dobrze jest zabezpieczyć bezpieczeństwo naszej pociechy zawczasu.

Wykupienie polisy NNW w żłobku nie jest dużym wydatkiem, ceny zaczynają się od 40 zł/rok. Warto więc porównać zakresy polis i wybrać najkorzystniejsze dla naszego dziecka. Sprawdź sam Kliknij

Więcej o NNW w żłobku przeczytasz w wcześniejszym wpisie na naszym Blogu.

Skorzystaj z naszego kodu rabatowego i zyskaj 15% rabatu. Skontaktuj się z nami pod +48 56 642 41 87

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia