autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

W trakcie wakacji nasze dzieci częściej przebywają wśród zwierząt, więcej czasu spędzają na zewnątrz, gdzie mogą spotkać np. groźnego psa sąsiadów, czy bezpańskiego, który szuka jedzenia w okolicy Waszego domu.

Każdy z nas widział w gazetach tytuły "dziecko pogryzione przez psa", "dziewczynka użądlona przez pszczołę" itp. Im bliżej lata, tym co roku odnotowywane są kolejne takie przypadki. Nie sposób im wszystkim zapobiec, możemy jednak zadbać o ochronę dzieci wcześniej, zanim nastąpi nieprzyjemne zdarzenie.

Czy wakacje będą bezpieczne ?

Bardzo często właściciele ośrodków, do których wysyłamy dzieci na wycieczki, rajdy, czy kolonie posiadają zwierzęta, które mają umilać czas naszym pociechom. Pamiętajmy jednak, że bardzo często wystarczy omyłkowy gest, impuls, czy nieodpowiednia reakcja dziecka, by obudzić w zwierzęciu agresję.

Zagrożenia

Co więcej, często dziecko nie wiedząc z czym się wiąże, np. podejście do ula, ulec może użądleniu. W okresie wakacyjnym bardzo często do szpitali trafiają dzieci, które w wyniku uczulenia dostają wstrząsu anafilaktycznego po użądleniu.

Jak chronić ?

Przed skutkami pogryzienia, użądlenia, czy ukąszenia możemy chronić nasze pociechy. Z myślą o tego typu zdarzeniach rozszerzyliśmy zakres ubezpieczenia we wszystkich naszych wariantach właśnie o pogryzienie przez psa, ukąszenie/ użądlenie. Nawet jeśli do zdarzenia dojdzie poza granicą Polski, świadczenie będzie wypłacone.

Co obejmuje ubezpieczenie ?

Jeśli Twoje dziecko w wyniku np. pogryzienia trafi do szpitala i spędzi tam minimum 2 dni przysługuje mu wypłata świadczenia z tego tytułu.

Przed wyjazdem dziecka warto sprawdzić jakie zwierzęta może spotkać. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć co się stanie. Wiele wypadków zdarza się blisko domu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego ubezpieczenia i objęcie ochroną dziecka zanim trafi do szpitala po kontakcie z owadem, na jad którego jest uczulony lub groźnym psem.

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia