Bezpieczeństwo dziecka w żłobku


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Coraz więcej rodziców decyduje się na żłobek dla swojego dziecka. Nie tylko w celu budowania u malucha umiejętności przebywania w grupie, ale też ze względów finansowych i bezpieczeństwa. Trudno jest zaufać obcej niani, która miałaby zająć się naszą pociechą. Właśnie o bezpieczeństwie malucha chcemy dziś trochę Ci powiedzieć.

Żłobek to miejsce, gdzie dziecko powinno czuć się dobrze, poznawać rówieśników, a z nimi świat. Wiele tego typu placówek ma bardzo ciekawy program dla swoich podopiecznych, dostosowany do oczekiwań rodziców oraz potrzeb maluchów. Tak więc mamy szeroką ofertę zajęć, zróżnicowane menu, ale także szereg udogodnień i zabezpieczeń. Aby w trakcie zabaw nie dochodziło do nieszczęśliwych wypadków każda placówka musi spełnić szereg wymogów, tak by cały budynek był dostosowany do przebywania w nim grupy dzieci. Dlatego często widzimy wiele stoperów, ochraniaczy, materaców amortyzujących, dzięki którym minimalizuje się ryzyko wypadku.

Bardzo wielu osobom miejsce to kojarzy się z częstymi infekcjami u dzieci. Dziś, w dobie pandemii, szczególnie troszczymy się o odporność i organizm dziecka. Jeśli jednak dojdzie do zarażenia i pobytu w szpitalu warto, by dziecko było objęte ochroną.

Jednak jako rodzic wiesz doskonale, że czasami choćby miało się kilka par oczu nie sposób upilnować grupy maluszków. Dlatego też coraz popularniejsze w żłobkach są grupowe ubezpieczenia dzieci. Świadomi rodzice porównują sobie je z tymi znalezionymi w sieci i wybierają najkorzystniejsze dla swojego dziecka. Ty też możesz mieć polisę o szerszym zakresie, niższej składce i wyższej sumie gwarancyjnej, niż ta proponowana w żłobku. Sprawdź 

Są też placówki, które całkowicie temat ubezpieczeń dzieci pozostawiają rodzicom. Jeśli tak jest też w Twoim przypadku – zajrzyj na warianty  i wybierz pakiet, który zapewni Ci zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, czy leków, jeśli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. 

Więcej o tym, dlaczego warto przeczytasz w wpisie o świadomych rodzicach

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia