autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

W szkole, na uczelni, czy nawet w domu zdarzają się tzw. "nieszczęśliwe wypadki". O tym, czym właściwie są i jak chronić siebie i bliskich przed ich następstwami dowiesz się z tego tekstu.

Ubezpieczenie od NNW obejmuje ochroną każdego, kto nagle, niespodziewanie i z przyczyn zewnętrznych traci zdrowie lub życie. Poszkodowany lub jego rodzina otrzymuje wówczas świadczenie.

Kiedy warto mieć ubezpieczenie od NNW?

Codziennie dochodzi do potrąceń pieszych, czy rowerzystów, każdy z nas może upaść niefortunnie, zwłaszcza teraz, gdy niebawem znów chodniki będą oblodzone. Tym bardziej dziecko, które rozpiera energia łatwo może uderzyć się, czy przewrócić, w wyniku czego może dojść do złamania lub zwichnięcia. Studenci zmieniając swój tryb życia bardzo często mają więcej aktywności, niż wcześniej, a więc prawdopodobieństwo wypadków, czy urazów wzrasta.

Jakie ryzyka obejmuje NNW?

W ramach szkolnej polisy każde dziecko i student są chronieni od następstw nieszczęśliwych wypadków. W zakresie jest nie tylko śmierć ubezpieczonego na skutek nieszczęśliwego wypadku  (wówczas środki przekazane zostają osobom wskazanym w polisie), ale także w sytuacji śmierci rodziców lub opiekunów prawnych. Zdarzeń objętych ochroną jest o wiele więcej, wymienimy te, za które odszkodowanie wypłacane jest najczęściej. Na początku warto zaznaczyć, że za każdy 1 % uszczerbku na zdrowiu w wyniku NW zgodnie z tabelą uszczerbków będzie przyznane świadczenie ( w wariancie VIP  to aż 800 zł).

Do najczęściej zgłaszanych nam zdarzeń należą:

- pobyt w szpitalu w wyniku choroby i nieszczęśliwego wypadku

-pogryzienie przez psa, nawet jeśli wystąpi za granicą – ochrona obowiązuje, a świadczenie otrzymasz też za każdy dzień pobytu w szpitalu,

- świadczenie nieszczęśliwego wypadku w wyniku ataku padaczki (jednorazowo)

- wstrząśnienie mózgu w wyniku NW

- zatrucie pokarmowe

- oparzenia i odmrożenia.

W ramach polisy zwrócimy też koszty nabycia sprzętu rehabilitacyjnego i wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. W tym okularów, czy aparatu słuchowego  uszkodzonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jeśli dojdzie do zachorowania na COVID-19 ubezpieczony otrzyma świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu. W sytuacji poważnych chorób (opisanych w OWU) dodatkowo wypłacone zostanie świadczenie w wysokości 2000 zł. Co ważne w zakresie ubezpieczenia jest też zdiagnozowanie wrodzonej wady serca.

Co więcej ?

SzkolnaPolisa swoim zakresem obejmuje nie tylko pobyt w szpitalu, ale także dba o późniejszą opiekę nad ubezpieczonym. Oprócz wymienionej wyżej rehabilitacji, czy zwróceniu kosztów konsultacji lekarskich mamy także Assistance. Jest to m.in. opieka pielęgniarska nad ubezpieczonym. Może to być także zakwaterowanie i transport osoby wskazanej w przypadku hospitalizacji, czy transport między placówkami medycznymi na terenie Polski. Dodatkowo dla dzieci, które nie mogą uczestniczyć w lekcjach po pobycie w szpitalu organizujemy korepetycje. Oczywiście to nie wszystko sprawdź zakres i zdecyduj, który wariant będzie najlepszy dla Twojego dziecka. Jedno jest pewne – warto zadbać o ochronę ubezpieczeniową !!!

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia