Trudne początki pierwszej klasy


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Kiedy dziecko kończy swoją przygodę z przedszkolem, rozpoczyna pierwszy poważny etap edukacji - zostaje włączony w poczet uczniów klasy pierwszej. Z czym to się wiąże? Jakie napotykamy problemy?

Początek szkoły, to niezwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców, ale przede wszystkim zmiany w trybie życia. Dziecko musi nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Kończy się okres beztroskiej zabawy, a rozpoczyna czas nauki.

Jak ułatwić dziecku pierwszy rok w szkole?

Wszyscy znamy zasadę: "Zachęcaj, a nie zniechęcaj". Dzieci szybko się męczą i tracą cierpliwość w trakcie nauki, zatem zajęcia i sposób ich przeprowadzania powinien być ciekawy. Nauczyciele starają się urozmaicać czas lekcyjny wspólnymi wyjściami na spacer, czy pracą poza ławką, w której pierwszoklasista nie jest przyzwyczajony spędzać 45 minut.

Oczywiście największym wsparciem młodego ucznia są rodzice. Przygotowują dziecko do funkcjonowania w szkolnym systemie, uczą obowiązkowości i systematyczności. Rodzice tworzą ramy planu dnia dla ucznia. Musi przecież znaleźć się czas na odrabianie lekcji, ale także chwila na zabawę, zajęcia rozwijające talenty i zainteresowania dziecka.

Dzięki pomocy i wsparciu dorosłych każdy pierwszoklasista zaakceptuje nadchodzące zmiany i z pozytywnym nastawieniem rozpocznie naukę w szkole.

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia