autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Już za miesiąc upragnione wakacje. Dzieci odpoczną od szkolnych obowiązków i będą miały więcej czasu na zabawę. Ale wakacje to nie tylko relaks i zabawa dla dzieci czy młodzieży ale jak pokazuje praktyka, okres dodatkowych zagrożeń i niebezpieczeństw. Policja w tym okresie zwykle odnotowuje wiele zdarzeń, w których uczestniczyły dzieci. 

Kąpiel na niestrzeżonych kąpieliskach, bez nadzoru dorosłych, wypadki i okaleczenia podczas zabawy na placach zabaw oraz wypadki drogowe. To wszystko niestety jest smutną rzeczywistością wakacji w każdym roku. WYpadki nie tylko zdarzają się poza domem czy podczas wakacyjnych wyjazdów. Bardzo wiele wypadków każdego roku odnotowuje się w domach. To najczęściej oparzenia, skaleczenia, złamania czy zwichnięcia. Rzadziej są to porażenia prądem od np niezabezpieczonych przewodów czy niesprawnej instalacji. Wypadki z udziałem dzieci niestety zdarzają się bardzo często. Niektóre kończą się wizytą w szpitalu a inne kosztowną rehabilitacją. A kto by chciał podczas wakacji leżeć w szpitalu lub mieć złamaną nogę?

Przypominamy, że to na rodzicach ciąży obowiązek odpowiedzialności za zdrowie i życie dzieci. Bądźmy świadomymi rodzicami i ubezpieczamy nasze dzieci. W razie wystąpienia jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, będziemy pewni że dostaniemy odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Na stronie szkolnapolisa.pl proponujemy naszym zdaniem dopasowane do potrzeb polisę chroniącą nasze dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ważne jest, że taka polisa chroni dziecko 24h/dobę przez cały rok, a więc również podczas wakacji. 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia