Ubezpieczenie szkolne NNW, na jakie świadczenia można liczyć?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Coraz częściej świadomie podejmujemy decyzję i wykupujemy ubezpieczenie szkolne NNW dla naszych dzieci. Wiek przedszkolny i szkolny charakteryzuje się wzmożoną aktywnością dzieci i o wypadek nietrudno. A czy wiemy na jakie świadczenia możemy liczyć?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest ubezpieczeniem dobrowolnym, ale coraz częściej decydujemy się wykupić takie ubezpieczenie. Być może mamy coraz większą świadomość tego, iż w przypadku nieszczęśliwego wypadku nie dostaniemy żadnego odszkodowania.

Jak powszechnie wiadomo, wypadki się zdarzają. Dzieci, szczególnie te mniejsze są w grupie podwyższonego ryzyka. Znacie powiedzenie "wszędzie ich pełno"? Dzieci są z reguły mocno żywiołowe, biegają, skaczą i przy tym świetnie się bawią. A wtedy o uraz nie trudno.

Przykład z życia wzięty:

Syn sąsiadki bawiąc się na placu zabaw uderzył głową w bujaczkę. Z rozciętą głową i podejrzeniem wstrząsu mózgu karetką trafił do szpitala. Rodzice niestety nie ubezpieczyli malucha i na żadne odszkodowanie nie mogą liczyć. Gdyby wykupili ubezpieczenie szkolne NNW dostaliby pieniądze które mogliby przeznaczyć na szybszą rekonwalescencję dziecka.


No dobrze, ale gdy już jesteśmy ubezpieczeni, na jakie świadczenie możemy liczyć?

Wysokość odszkodowania ściśle zależy od dwóch czynników. A mianowicie, od sumy ubezpieczenia i wysokości uszczerbku na zdrowiu. Oczywiście im wyższa suma ubezpieczenia i im wyższy, wyrażony w procentach, uszczerbek na zdrowiu, tym większe odszkodowanie zostanie nam wypłacone.

Przed podjęciem decyzji o zakupie ubezpieczenia NNW, warto sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. To tam są zawarte istotne dla nas informacje, jak chociażby jakie warunki należy spełnić, aby odszkodowanie nam się należało, czy funkcjonuje tylko w szkole, czy poza nią także. Czy dziecko uczęszczając na zajęcia sportowe poza szkołą też jest objęte ubezpieczeniem?

Ubezpiecznia szkolne NNW oferowane na stronie szkolnapolisa.pl działa 24h na dobę, również w przypadku wyczynowego uprawiania sportu. 

Podsumowując, ubezpieczenie NNW zapewni Ci pieniądze w razie utraty zdrowia, jeśli oczywiście je wykupisz. Dla dziecka w szkole i przedszkolu takie ubezpieczenia powinny być dobrą praktyką bo jak wiemy nie trudno o wypadek.
 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia