autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Już niebawem rozpoczną się ferie. Pewnie niektóre dzieci od dawna są zapisane na wyjazdy. Inne jeszcze decydują, gdzie chcą spędzić czas wolny od szkoły. Wielu organizatorów kolonii i wycieczek wymaga, aby wszyscy uczestnicy posiadali ważne ubezpieczenie. Przeczytaj, jak zapewnić ochronę swojemu dziecku podczas feryjnych szaleństw. 

Jeśli planujecie wyjazd rodzinny wszystkie dzieci możesz ubezpieczyć na jednej polisie. Bez względu na to, czy wyjeżdżacie w góry, czy będziecie zwiedzać muzea, warto zadbać o ochronę ubezpieczeniową wcześniej. Tak, aby podczas pakowania, ustalania szczegółów i rozplanowywania atrakcji nie zapomnieć o ubezpieczeniu dla dziecka. 

Pamiętaj! 

 

Szkolna Polisa jest ważna cały rok ! Polisa kupiona na początku roku szkolnego obejmuje Twoje dziecko ochroną 24h/dobę przez 12 mies., także w czasie ferii i wakacji ! 

Wielu rodziców polisę dla swojego dziecka wykupuje na początku roku szkolnego. Te proponowane w szkołach bardzo często mają okrojony zakres, ograniczający się tylko do NNW. Szkolna Polisa chroni Twoje dziecko nie tylko od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, ale dba również o powrót do zdrowia, rehabilitację, dostęp do lekarstw, zapewni opiekę, a dodatkowo za każdy dzień pobytu w szpitalu wypłacone będzie świadczenie. 

Jeśli organizator wyjazdu wymaga okazania polisy, możesz to zrobić w kilka sekund, ponieważ wyślemy Ci ją mailowo. 

W zakresie polisy m.in.

🏥 Pobyt w szpitalu – wypłata świadczenia za każdy dzień pobytu dziecka w szpitalu na skutek wypadku lub choroby ( w tym także COVID-19 i boreliozy).
💰 Koszty leczenia w wyniku Nieszczęśliwego Wypadku, koszty rehabilitacji i konsultacji lekarskich pokrywa ubezpieczyciel. 
🐕 Pogryzienie przez psa, ukąszenie/użądlenie – jeśli dziecko trafi do szpitala na skutek pogryzienia/użądlenia/ukąszenia otrzyma dodatkowe świadczenie (jego wysokość zależy od wariantu, który wybierzesz). Więcej przeczytasz w Uwaga! Groźny pies
⚡ zatrucie pokarmowe, nagłe zatrucie gazami, porażenie prądem – gdy w wyniku któregoś z tych zdarzeń dziecko będzie przebywało co najmniej 3 dni w szpitalu przyznane zostanie świadczenie w wysokości 5% sumy ubezpieczenia, również jeśli pobyt będzie następstwem porażenia piorunem.
🔥 oparzenia – więcej w oparzenia u dziecka
🥶 odmrożenia – sprawdź na odmrożenia u dzieci
🤒 poważne choroby – zaliczamy do nich: nowotwór złośliwy, paraliż, niewydolność nerek, transplantacja głównych organów, poliomyelitis, utrata mowy, utrata słuchu, utrata wzroku, anemia plastyczna, stwardnienie rozsiane, cukrzyca typu I, niewydolność serca, choroba autoimmunologiczna, sepsa, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, boreliozę , pneumokokowe zapalenie płuc, meningokokowe zapalenie opon mózgowych
🚗 transport do i między placówkami medycznymi oraz opieka pielęgniarska w ramach Assistance 
🏌️‍♀️wyczynowe uprawianie sportu – przeczytaj wyczynowe uprawianie sportu
🤓koszty nabycia wyrobów medycznych – w tym także okularów korekcyjnych oraz aparatu słuchowego
💰 świadczenie NW w wyniku ataku padaczki 
🧠 wstrząśnienie mózgu w ramach NW i wiele innych. 

Dla kogo ? 

Ubezpieczenie w ramach Szkolnej Polisy można wykupić dla osoby uczącej się do 25 r.ż.. Dolnej granicy wieku nie ma, dzieci w żłobku i młodsze także mogą zostać objęte ochroną. Polisa chroni dzieci i uczące się osoby od najczęściej występujących ryzyk, także w czasie ferii. 
Wykupujesz raz, a dziecko jest bezpieczne nie tylko w czasie ferii, ale także przez pozostałą część roku. Już od 34 zł/msc. możesz zapewnić ochronę swojej pociechy. 

Bezpieczeństwo

Ochrona ubezpieczeniowa zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo. Przed wyjazdem warto jednak porozmawiać z maluchem o tym, co może zrobić, by zapobiec wypadkom w czasie feryjnych szaleństw. 

Gdziekolwiek wybiera się Twoja pociecha i bez względu na to, czy jest to wyjazd rodzinny, czy wycieczka zorganizowana, ważne jest, aby maksymalnie zadbać o bezpieczny pobyt. Tak, aby dziecko wiedziało jak dbać o siebie, do kogo się zgłosić gdy coś się wydarzy oraz jak zachowywać się w nieznanym miejscu. 

Jeśli ferie spędzacie na nartach sprawdź https://mentorui.pl/narciarskie 
 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia