autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Coraz więcej uczelni decyduje się na hybrydowy lub zdalny system pracy. Sprawdziliśmy jakie edukacyjne możliwości w czasie pandemii zapewniają szkoły wyższe oraz przyszli pracodawcy. Dobraliśmy na tej podstawie najlepszą ochronę ubezpieczeniową.

Sytuacja pandemiczna trwa już prawie dwa lata, w tym czasie wiele uczelni dopracowała metody nauczania tak, by móc przekazać zarówno teoretyczną, jak i praktyczną wiedzę online przy zachowaniu jakości kształcenia. Student będąc w domu, może brać czynny udział w wykładach, ćwiczeniach, a nawet realizować praktyki studenckie. Przez cały ten czas jest objęty ochroną ubezpieczeniową. 

Polisa dla studentów proponowana na uczelni ma zazwyczaj bardzo okrojony zasięg, także terytorialny. Dlatego SzkolnaPolisa.PL proponuje rozwiązanie, które obowiązuje cały rok, w każdym miejscu, ochrona działa 24h/dobę, a więc także w trakcie nauki zdalnej. Dodatkowo w zakresie znajduje się wyczynowe uprawianie sportu oraz pobyt w szpitalu w wyniku zarażenia się COVID-19. 

Pamiętaj !

Dzięki odpowiednio dobranej ochronie ubezpieczeniowej po wypadku czy chorobie dostaniesz nie tylko pomoc finansową, ale także realną. Ubezpieczyciel dba o opiekę pielęgniarską, transport do i między placówkami, czy zakwaterowanie wskazanej osoby w razie hospitalizacji. Na odszkodowanie może składać się wiele elementów jednej polisy, za które wypłacone będzie świadczenie, np. każdy dzień pobytu w szpitalu, zwrot kosztów rehabilitacji, zwrot kosztów leczenia, czy kosztów nabycia wyrobów medycznych, które zostały zlecone. 

Składka zaczyna się od 34 zł, a zakres można dobrać indywidualnie do swoich potrzeb. Ochroną objęty jesteś niezależnie od tego, czy uczysz się zdalnie, czy stacjonarnie. 

NNW wystarczy, czy kupić też OC ? 

OC to ubezpieczenie, które chroni Ciebie w sytuacji, gdy Ty wyrządzisz szkodę innej osobie, bądź uszkodzisz mienie zakładu, w którym odbywasz praktykę. Dla większości kierunków ochrona NNW jest wystarczająca. 
Jeśli studiujesz na uczelni medycznej i w czasie praktyk odpowiadasz za życie i zdrowie innych ludzi polecamy https://polisa.med.pl/student.
W pozostałych przypadkach OC nie jest konieczne. Skontaktuj się z naszymi specjalistami, przygotujemy ofertę dla Ciebie +48 56 642 41 87

Praktyki online 

W przypadku wielu kierunków sytuacja pandemiczna spowodowała powstanie nowych możliwości odbycia praktyk online, nawet za granicą. Coraz więcej firm i instytucji tworzy specjalne rozwiązania dla studentów, aby zdalnie mogli zdobyć wiedzę praktyczną. 

Odbycie praktyk w takiej formie pozwala na utrzymanie jakości kształcenia, a dodatkowo zapewnia uczącym się bezpieczeństwo w czasie pandemii. Zmniejszone ryzyko zarażenia COVID-19 w zakładzie pracy, brak konieczności dojazdów, możliwość dostosowywania pory odbycia praktyk do innych obowiązków, to wszystko powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tę formę realizacji praktyk lub stażu. Tym bardziej, że nie trzeba dokupować dodatkowych ubezpieczeń, a ryzyka takie jak złamania, zwichnięcia, czy pobyt w szpitalu są zapewnione w podstawowej polisie w ramach SzkolnaPolisa.PL   

Obecnie wiele firm i instytucji jest już przygotowana na przejście do pracy zdalnej, a więc wdrożenie przyszłych pracowników przebiega dużo sprawniej, niż rok temu. Rozmowy rekrutacyjne online, możliwości przesłania dokumentów mailem, wykonania zadań sprawdzających umiejętności poprzez systemy informatyczne i wiele innych udogodnień powstało po to, by dać możliwość nauki nowych umiejętności osobom, które stawiają pierwsze kroki w swoim zawodzie.

Podsumowując

Są zawody, w których jedyną formą zdobycia wiedzy praktycznej jest bezpośredni kontakt z doświadczonymi pracownikami. Czas pandemii pokazał jednak szereg nowych możliwości odbycia praktyk w dowolnym miejscu, o dowolnej porze z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Ochrona ubezpieczeniowa działa niezależnie od formy odbywanej praktyki, dlatego warto korzystać z dostępnych rozwiązań, zdobywać umiejętności praktyczne jednocześnie poznając nowe systemy, z którymi możesz się spotkać w późniejszej pracy zawodowej. Sprawdź Ubezpieczenie dla studenta

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia