Bądźmy bezpieczni podczas wakacji


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Wakacje w pełni, coraz więcej upalnych dni, które zachęcają do wypoczynku nad jeziorami czy morzem. Kąpieliska są chętnie wybierane jako atrakcyjne miejsca spędzenia słonecznego dnia. Wypoczywamy chętnie nad wodą. Pamiętajmy, że dzieci w większości nie zdają sobie sprawę z zagrożenia nad jeziorem. Chętnie popisują się przed rówieśnikami i o wypadek nad wodą nie trudno.

Mając to na uwadze, należy rozmawiać z dziećmi tłumacząc jakie czyhają w wodzie niebezpieczeństwa oraz zapewnić ciągły nadzór nad kąpiącymi się dziećmi. Co rok policyjne statystyki głoszą, że w polskich wodach dochodzi do utonięcia blisko pół tysiąca osób dorosłych i dzieci. Miejmy to na uwadzę i reagujmy jak widzimy niebezpieczeństwo.

Wakacje to także czas na urlop rodziców i oczywiście wspólne wyjazdy i bliższe lub dalsze wycieczki. Spędzanie wolnego czasu z rodziną jest bardzo urozmaicone. Każdy ma swoje ulubione atrakcje czy miejsca w których spędza swój wolny czas i odpoczywa regenerując siły. Podczas każdych wyjazdów mogą pojawić się nieoczekiwane wypadki które trudno przewidzieć. Możemy skręcić nogę lub nawet ją złamać podczas wycieczki szlakiem, dzieci mogą doznać urazu podczas zabawy na placu zabaw, lub nawet jazda samochodem może nie być do końca bezpieczna. Warto wtedy mieć pewność, że jak wydarzy się jakiś nieszczęśliwy wypadek to będziemy zabezpieczeni i dostaniemy rekompensatę. Każdy mniejszy lub większy wypadek powoduje uraz który wyłącza nas z aktywnego życia na pewien czas. Wszak musimy odpocząć, dojść do siebie a na przykład złamana kość nogi musi się zrosnąć. Pieniądze będą nam potrzebne w tym przypadku na materiały ortopedyczne a później na rehabilitację, która jak wiadomo nie jest tania. Wykupując ubezpieczenie szkolne NNW szczególnie dla naszych dzieci możemy spać spokojnie.  Na stronie SzkolnaPolisa.PL przygotowaliśmy kilka wariantów ubezpieczeń naszym zdaniem najlepszych na rynku. Różnią się sumami ubezpieczeń i oczywiście wysokością składki. Sprawdźcie sami i wybierzcie optymalny dla Was pakiet.

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia