Jakimi świadczeniami zainteresowani są rodzice?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Połowa z nas uważa, że ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe, a tak nie jest. Ubezpieczenie nnw szkolne należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Cieszyć się jednak trzeba, że z roku na rok coraz więcej rodziców nosi miano świadomych i inwestuję w ochronę swoich dzieci. A jak jest z świadczeniami?

Przyjęło się, że jeżeli mówimy o ubezpieczeniu szkolnym to można je wykupić w szkole. Mniej niż połowa z nas wie, że takie ubezpieczenie zamiast w placówce oświatowej, można wykupić na własną rękę. Nie zawsze oferta proponowana w szkole czy przedszkolu jest dla nas korzystna i dopasowana do naszych wymagań. Zwykle są to ubezpieczenia, które nie wnoszą dużej ochrony dla naszych dzieci, a są tzw. ubezpieczeniami papierowymi. Wysokość składki jest niska, ale niestety i wartość odszkodowania również nie będzie wysoka. W razie nieszczęśliwego wypadku wysokość za procentowy uszczerbek na zdrowiu będzie niska.
Nie każdy też wie, że ubezpieczenie szkolne działa również poza szkołą. Przypominamy, że takie ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje także zajęcia pozalekcyjne czy uprawianie sportu. Działa również w domu. A to bardzo ważne, bo dużo wypadków zdarza się właśnie w domach. Z reguły ubezpieczenie chroni przez cały rok, 24 godziny na dobę.
A jakie świadczenia nas interesują? Większość rodziców zwraca uwagę, że najważniejszym w ochronie jest wysokość odszkodowania. Rzadziej są to korepetycje szkolne w okresie rekonwalescencji ucznia czy na przykład infolinia medyczna. Te są postrzegane przez rodziców jako mało ważne. Warto również zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), gdzie są opisane wszystkie wykluczenia, które jeżeli zaistnieją to nie dostaniemy odszkodowania. Jeżeli nie macie pewności co do samego ubezpieczenia, to warto dopytać agenta.
Ubezpieczenia szkolne proponowane przez szkolnapolisa.pl są dobrane optymalnie do zakresu ubezpieczeń. Rodzice sami mogą zdecydować jaki pakiet chcą wybrać, jaka będzie wysokość składki i wartość odszkodowania w razie nieszczęśliwego wypadku. Nasi doradcy służą oczywiście pomocą i dobiorą najbardziej wartościową opcję.
 

© 2019 - 2021 Mentor Ubezpieczenia