Jakimi świadczeniami zainteresowani są rodzice?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Połowa z nas uważa, że ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe, a tak nie jest. Ubezpieczenie nnw szkolne należy do ubezpieczeń dobrowolnych. Cieszyć się jednak trzeba, że z roku na rok coraz więcej rodziców nosi miano świadomych i inwestuję w ochronę swoich dzieci. A jak jest ze świadczeniami?

Przyjęło się, że jeżeli mówimy o ubezpieczeniu szkolnym to można je wykupić w szkole. Coraz więcej rodziców wie, że takie ubezpieczenie zamiast w placówce oświatowej, można wykupić na własną rękę. Nie zawsze oferta proponowana w szkole czy przedszkolu jest dla nas korzystna i dopasowana do naszych wymagań. Zwykle są to ubezpieczenia, które nie wnoszą dużej ochrony dla naszych dzieci, a są tzw. ubezpieczeniami papierowymi. To oznacza, że wysokość składki jest niska, ale niestety i wartość odszkodowania również nie będzie wysoka. W razie nieszczęśliwego wypadku wysokość za procentowy uszczerbek na zdrowiu może być niewystarczająca na pokrycie choćby podstawowych kosztów. 


Nie każdy też wie, że ubezpieczenie szkolne działa również poza szkołą. Przypominamy, że takie ubezpieczenie swoim zakresem obejmuje także zajęcia pozalekcyjne czy uprawianie sportu. Działa również w domu. To bardzo ważne, bo dużo wypadków zdarza się właśnie w domach. Z reguły ubezpieczenie chroni przez cały rok, 24 godziny na dobę.


Jakie świadczenia interesują rodziców ?

Większość rodziców zwraca uwagę, że najważniejszym w ochronie jest wysokość odszkodowania. Rzadziej są to korepetycje szkolne w okresie rekonwalescencji ucznia czy na przykład infolinia medyczna. Te są postrzegane przez rodziców jako drugorzędne. Warto również zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia (OWU), gdzie są opisane wszystkie wykluczenia. Jeżeli zaistnieją to wypłata odszkodowania nie nastąpi. Jeżeli nie masz pewności co do samego ubezpieczenia, dopytaj doradcę. 

Ubezpieczenia szkolne proponowane przez szkolnapolisa.pl są dobrane optymalnie do zakresu ubezpieczeń. Rodzice sami mogą zdecydować jaki pakiet chcą wybrać, jaka będzie wysokość składki i wartość odszkodowania w razie nieszczęśliwego wypadku. Nasi doradcy służą oczywiście pomocą i dobiorą najbardziej wartościową opcję. Zadzwoń +48 56 642 41 87
 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia