Nieszczęśliwe wypadki, jak często się zdarzają?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się każdego dnia, nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak często. Słowo wypadek często kojarzy się nam z wypadkiem samochodowym. To oczywiście prawda, ale najwięcej wypadków zdarza się niestety w naszych domach. Nie każdy kończy się tragicznie, ale każdy był nieszczęśliwym wydarzeniem, którego wolelibyśmy uniknąć.

Opieka nad dzieckiem, szczególnie tym najmniejszym wiąże się z bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Malec dopiero co poznaje świat, jest ciekawy i próbuje wszystkiego dotknąć. W ten sposób uczy się i poznaje otoczenie. Choć rodzice mają oczy dookoła głowy czasem trudno jest upilnować dziecko i niestety dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Skaleczenia, oparzenia to tylko nieliczne z tych lżejszych obrażeń. Upadki z wysokości czy porażenia prądem bywają często groźniejsze w skutkach.
Także w szkołach dochodzi często do wypadków z udziałem dzieci. Najwięcej na przerwach i zajęciach wychowania fizycznego. Najczęściej są to stłuczenia i złamania, choć niektóre kończą się bardziej tragicznie.

Wypadki na zajęciach pozalekcyjnych

W dzisiejszych czasach dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Uczęszczają do klubów sportowych, na zajęcia muzyczne, warsztaty taneczne i wiele innych. Wszędzie tam istnieje niebezpieczeństwo nieszczęśliwego wypadku. Kontuzje i wypadki się zdarzają, a świadomy rodzic powinien być na to przygotowany. W momencie wypadku ubezpieczone dziecko ma zapewnione odszkodowanie, które pokryje niespodziewane wydatki na leczenie, czy późniejszą rehabilitację.

Bądźmy świadomi zagrożeń. Nieszczęśliwe wypadki się zdarzają i nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec. Zalecamy wykupienie ubezpieczenia szkolnego NNW, które działa 24 godziny na dobę przez cały rok. 
 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia