Na jaką sumę warto się ubezpieczyć?


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu z nas. Od naszego wyboru zależy czy ubezpieczenie faktycznie zrekompensuje nam możliwy uszczerbek na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy będzie tylko nieznacznym dodatkiem.

Wyobraźmy sobie sytuację w której dziecko spada z roweru i oprócz licznych otarć łamie też nogę. Załóżmy też, że dziecko jest ubezpieczone od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) w szkole. Suma ubezpieczenia wynosi zaledwie 10000 zł i w momencie uszczerbku na zdrowie jakim jest złamana noga, wartość odszkodowania może wynosić np. 250 zł.
Gdyby rodzice wykupili ubezpieczenie na kwotę 50000 mogliby liczyć na odszkodowanie w kwocie 1250zł. Różnicę widać gołym okiem. Jest to zdecydowanie większa kwota, która pozwoli na szybszy powrót dziecka do pełni zdrowia. W takim wypadku rodzice mogliby wykupić na przykład kosztowną rehabilitację dla dziecka.
Zaletą ubezpieczenia NNW na szkolnapolisa.pl jest wybór gotowych pakietów z sumą ubezpieczenia od 22 500 do nawet 100 000 zł. Przy najwyższym pakiecie wartość 1% uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego wypadku wynosi aż 800 zł.
A więc zdecydowanie najlepszym wyborem będzie najwyższa suma ubezpieczenia na jakie możemy sobie pozwolić. Dlaczego? Dlatego, że im wyższa suma ubezpieczenia tym wyższe odszkodowanie za zdarzenie.

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia