Na co zwrócić uwagę w NNW Dziecka? Czyli o pobycie w szpitalu


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Przed zakupem NNW Dziecka zastanawiamy się często co w sytuacji, gdy w wyniku zachorowania lub wypadku moje dziecko trafi do szpitala? Czy będzie mnie stać na pokrycie wszystkich kosztów związanych z zachorowaniem dziecka lub gdy ulegnie ono wypadkowi? Właśnie z tego powodu pobyt w szpitalu jest tak istotny.

Inne ryzyka w zakresie polisy są ważne, ale traktowane powinny być jako uzupełnienie oferty podstawowej. Najważniejsze są Suma Ubezpieczenia i wysokość świadczenia za pobyt w szpitalu.

Wyróżniamy Pobyt w szpitalu w wyniku NW i co ważne jest to świadczenie dzienne. Zauważalny na rynku ubezpieczeń jest trend, aby świadczenia były ujęte w wymiarze jednorazowym. W tabelce widać np. 200 zł, jednak nawet w sytuacji, gdy dziecko będzie w szpitalu 20 dni wypłacone będzie tylko raz. Jest to dużo mniej, niż na szkolnapolisa.pl gdzie świadczenie za pobyt w szpitalu w wyniku NW wynosi 150 zł/dzień, a więc już po 10 dniach świadczenie będzie równało się 1500 zł. 
Jeśli dziecko jest w szpitalu dłużej niż 10 dni to od 11 do 100 dnia świadczenie wynosi 100 zł w każdym wariancie. W ramach pobytu w szpitalu w wyniku NW świadczenie przyznawane jest za każdy dzień pobytu w szpitalu.

Jeśli do pobytu dziecka w szpitalu dojdzie w wyniku zachorowania świadczenie wypłacane jest za każdy następny dzień pobytu w szpitalu. Dni liczy się począwszy od drugiego dnia pobytu w szpitalu, w związku z chorobą, która została rozpoznana w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej. W przypadku kolejnych, następujących po sobie pobytów w szpitalu w związku z tą samą chorobą świadczenie szpitalne przysługuje od pierwszego dnia pobytu w szpitalu, pod warunkiem, że pierwszy pobyt w szpitalu trwał minimum 3 dni. Wysokość świadczenia w przypadku pobytu w szpitalu w wyniku choroby to 100 zł/dzień.

Co ważne zakres szkolnapolisa.pl obejmuje także:
•    poważne choroby ( SU 3 000 zł), 
•    urazy w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
•    zwichnięcia lub skręcenia,
•    koszty leczenia w wyniku NW, czy 
•    koszty rehabilitacji

i za każde z tych ryzyk świadczenie jest wypłacane niezależnie od pobytu w szpitalu.

Oznacza to, że jeśli Twoje dziecko, np. złamie nogę w wyniku NW i w związku z tym konieczna będzie jego hospitalizacja to wypłacone będzie 150 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu oraz dodatkowo za Trwały Uszczerbek na zdrowiu, a na dalszym etapie także za rehabilitację. Jeśli w wyniku NW konieczna będzie pomoc medyczna, indywidualne korepetycje lub dziecko nie pojechało na wycieczkę szkolną, na którą było zapisane, za każde z tych ryzyk będzie wypłacone oddzielne świadczenie. 

Dodatkowo do podstawowej oferty na SzkolnaPolisa.PL możesz dokupić pakiety bólowy i onko. 

Tak więc kupując polisę na SzkolnaPolisa.PL zyskujesz nie tylko wysokie świadczenia za pobyt dziecka w szpitalu, ale także szeroki zakres, dzięki czemu, gdy dojdzie do wypadku lub zachorowania nie musisz martwić się o środki finansowe niezbędne do powrotu Twojego dziecka do zdrowia. 

Sprawdź zakres na https://szkolnapolisa.pl/

 

Przeczytaj także:

 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia