Assistance w szkolnej polisie


autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Assistance jak sama nazwa wskazuje to wsparcie. Mimo że większości nas kojarzy się z ubezpieczeniem auta jest ono dodawane obecnie do większości polis. Oczywiście w każdej z nich zakres jest dostosowany do specyfiki konkretnego ubezpieczenia. Assistance zawiera dodatki, które mogą być przydatne w trakcie trwania polisy ubezpieczeniowej. W przypadku szkolnego NNW przydaje się bardzo często.

Co zawiera assistance 

Bez względu na to, który wariant wybierzesz polisa Twojego dziecka posiada też Assistance. 

Pomoc medyczna

- wizyta lekarza – w przypadku, gdy dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi Ubezpieczyciel organizuje i finansuje przyjazd lekarza, opłaca też jego honorarium za pierwszą wizytę. 
- wizyta pielęgniarki - jeśli dziecko uległo nieszczęśliwemu wypadkowi masz także w polisie możliwość wezwania pomocy pielęgniarskiej, której koszt przyjazdu oraz honorarium pokryje Ubezpieczyciel. 
- dostawa leków – po nieszczęśliwym wypadku bardzo często potrzebne są leki, aby rodzic w takiej chwili nie musiał się przejmować tym skąd wziąć przepisane lekarstwa, Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty transportu leków. 
- opieka domowa po hospitalizacji – organizacja i finansowanie opieki domowej to także element polisy, którym zajmuje się Ubezpieczyciel, więc rodzic po wypadku swojego dziecka nie martwi się także o późniejszą opiekę. Do dyspozycji rodziców jest opieka obejmująca 96 h, dzięki której zapewnione są:
*  zakupy spożywczo – przemysłowe pierwszej potrzeby – ich organizacją i finansowaniem zajmuje się Ubezpieczyciel. 
* przygotowywanie posiłków – jeśli rodzice zajęci opieką nad dzieckiem potrzebują pomocy w przygotowaniu posiłków dla dziecka Ubezpieczyciel zajmie się tym dla nich. 
* pomoc w utrzymaniu czystości w domu – to także dla wielu rodziców problem po wypadku dziecka. Codzienne obowiązki, takie jak sprzątanie, czy gotowanie warto scedować na Ubezpieczyciela. Sprzątanie podłóg, dywanów, wykładzin, ścieranie kurzy, czy mycie naczyń to ostatnie o czym myśli rodzic po wypadku dziecka. Warto więc wybierając polisę szkolną przemyśleć jaka pomoc może być przydatna w razie wypadku dziecka. Po odebraniu ubezpieczonego malucha ze szpitala chcemy przewieźć go do czystego domu, dlatego warto, by cały dom lśnił czystością, ogród cieszył oko podlanymi roślinami, a rodzic mógł skupić się na powrocie dziecka do zdrowia. 
- infolinia medyczna – dzięki niej można skonsultować się z lekarzem, który opowie o dalszych krokach. Uzyskasz dzięki infolinii informacje o schorzeniu dziecka, leczeniu, badaniach kontrolnych oraz lekach. 

Transport medyczny 

Pokrycie kosztów transportu dziecka z miejsca pobytu do placówki medycznej oraz między placówkami 

Korepetycje 

Jeśli dziecko lub student co najmniej 7 dni nie może uczestniczyć w lekcjach w wyniku wypadku Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty do 10 godzin korepetycji z wskazanych przez ucznia przedmiotów. 

Assistance w pakiecie

W szkolnej polisie Assistance jest dodany do każdego wariantu, masz go więc w cenie. Bez żadnych dodatkowych kosztów otrzymujesz pełne wsparcie. W sytuacji, gdy dziecko uległoby wypadkowi Ty możesz zająć się opieką, a opisane wyżej kwestie pozostawić Ubezpieczycielowi. W sytuacji gdy dziecko ulegnie wypadkowi polisa gwarantuje rodzicom nie tylko wypłatę świadczenia, ale także wsparcie i pomoc w codziennych obowiązkach dzięki Assistance. 

 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia