autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Koniec wakacji i początek roku szkolnego co roku wiąże się z podejmowaniem przez rodziców mnóstwa decyzji. Od wyprawki szkolnej po zapisy na zajęcia dodatkowe dla dziecka. Wybór dotyczy także wykupienia polisy ubezpieczeniowej NNW. Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla dziecka oraz na co warto zwrócić uwagę w roku szkolnym 2022/2023? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, ten artykuł jest dla Ciebie.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie dla dziecka? 

Jest to często wpisywane hasło w wyszukiwarkę Google. Zdajemy sobie sprawę, że rodzic oczekuje wiedzy skondensowanej w pigułce. Dlatego przygotowaliśmy krótkie nagranie, w którym wskazujemy co jest istotne podczas podejmowania decyzji o zakupie polisy NNW szkolne. 

Co dodaliśmy do oferty na ten rok szkolny

W ubezpieczeniu szkolnym nie chodzi już tylko o odszkodowanie za zwichnięcie i skręcenie, ale przede wszystkim o kompleksowość i jak najszerszą ochronę naszych pociech. Dlatego co roku poszerzamy i modyfikujemy ofertę, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów. 

 1.    Wyższe sumy ubezpieczeń 
  Wysokość świadczenia po zdarzeniu jest kluczowa. Celem ubezpieczenia jest przecież pokrycie kosztów związanych z wypadkiem, czy leczeniem po chorobie. Po to decydujemy się na zakup polisy dla dziecka, aby w momencie zdarzenia objętego ochroną uzyskać odszkodowanie, pozwalające nam na wsparcie dziecka. Dlatego w tym roku podnieśliśmy wartości sum.
 2. Opieka nad dzieckiem przebywającym w szpitalu w wyniku NW komunikacyjnego i nowotworu złośliwego
  To zrozumiałe, że gdy dziecko do 14 roku życia ulegnie wypadkowi komunikacyjnemu lub zdiagnozowany jest u niego nowotwór wymaga obecności i opieki rodzica. Dlatego jeśli przebywa w szpitalu powyżej 3 dni wypłacone będzie świadczenie dzienne w wysokości 1% sumy ubezpieczenia. Jest ono płatne za każdy dzień opieki rodzica, maksymalnie do 15 dni. 
  3.    Pakiet KLESZCZ i rozpoznanie boreliozy
  Lato sprzyja zabawom na dworze, wycieczkom do lasu, czy parku. Często dopiero w domu zauważamy kleszcza na ciele dziecka. W zakresie dobrej polisy powinno więc znaleźć się nie tylko jednorazowe świadczenie za ugryzienie przez kleszcza, ale także pokrycie kosztów wizyty u lekarza w celu usunięcia kleszcza, koszt badań diagnostycznych oraz koszt antybiotykoterapii.
  4.    Dodatkowe świadczenie za pobyt w szpitalu na OIOM/OIT trwający minimum 48h 
  W zakresie polisy jest świadczenie za pobyt dziecka w szpitalu, jeśli jednak jego stan będzie wymagał pobytu na OIOM dodatkowo wypłacone będzie świadczenie w wysokości 500 zł 
  5.   Rozpoznanie u Ubezpieczonego chorób odzwierzęcych (bąblowicy, toksoplazmozy, wścieklizny)
  Dzieci w czasie wakacji mają częstszy kontakt ze zwierzętami, niż przez pozostałą część roku. Dlatego polisa uwzględnia też sytuację, w której dochodzi do rozpoznania u dziecka choroby odzwierzęcej, takiej jak: bąblowica, toksoplazmoza lub wścieklizna. Wypłacone będzie wówczas świadczenie w wysokości 5% Sumy Ubezpieczenia. 
  6.    Pakiet WYCIECZKA i dodatkowa ochrona podczas wycieczki szkolnej
  Polisa chroni dziecko 24h/dobę, jednak ze względu na to, że do wielu zdarzeń dochodzi w czasie wycieczek szkolnych dodaliśmy do pakietu wzmocnienie ochrony w trakcie takiej podróży. Jest to dodatkowe jednorazowe świadczenie w razie wypadku w trakcie wycieczki organizowanej przez szkołę.
  Jeśli dziecko jest zapisane na wycieczkę szkolną, ale ulegnie wypadkowi i nie może wziąć w niej udziału, Ubezpieczyciel zwróci koszty wycieczki.  
  7.    Hejt Stop 
  Współcześnie dzieci narażone są na wszelkiego rodzaju hejt w sieci. Dlatego polisa zapewnia pomoc, w ramach której dziecko otrzyma wsparcie psychologa, z którym będzie mogło porozmawiać, a w razie konieczności także nielimitowaną pomoc prawnika. Informatycy pomagają w bezpiecznym korzystaniu z portali społecznościowych, a gdy dojdzie do włamania pomagają w usunięciu treści z sieci.
  8.    Leczenie stomatologiczne po NW
  Wizyta u dentysty często kojarzy się rodzicom z dużym wydatkiem, dlatego w zakresie polisy warto mieć wsparcie, gdy w razie NW dojdzie do uszkodzenia zęba i niezbędne będzie leczenie stomatologiczne. 
  9.    Pakiet bólowy 
  Jest to dodatkowe świadczenie za leczenie dziecka, które było konsekwencją nieszczęśliwego wypadku. Jeżeli w wyniku NW dziecko jest niezdolne do nauki przez okres min. 10 dni wypłacone zostanie jednorazowe świadczenie w wysokości 200 zł. 
  10.    Pakiet onko 
  Jeśli w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej zdiagnozowany zostanie u dziecka:
  •    nowotwór złośliwy;
  •    cukrzyca typu I;
  •    niewydolność serca;
  •    niewydolność nerek;
  •    choroba autoimmunologiczna;
  •    zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych

zwrócone zostaną koszty drugiej opinii lekarskiej krajowej oraz specjalistycznej lekarskiej Telekonsultacji do 5 000 zł. 

Top10 na 2022/2023

Po rozmowach z naszymi klientami oraz porównaniu ofert na rynku stworzyliśmy 5 wariantów z wysokimi sumami ubezpieczeń, niską składką oraz dodatkami, które Rodzice uważają za potrzebne. Dzięki zmianom propozycja na ten rok szkolny jest jeszcze korzystniejsza, niż rok temu. 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia