autor:
,
polub nas na Facebook:
udostępnij:

Dziś obchodzimy Tłusty Czwartek, wielu z nas nie wyobraża sobie tego dnia bez zjedzenia pączka, dwóch lub ... dziesięciu. Gotowe produkty kupione w sklepie nie zawsze są świeże, mogą więc dla wrażliwego brzuszka dziecka skończyć się zatruciem pokarmowym. O tym, jak uniknąć konsekwencji takiego zdarzenia przeczytasz w dzisiejszym wpisie blogowym.

Pączek usmażony samodzielnie w domu ma zupełnie inny smak niż sklepowe przysmaki. Przede wszystkim wiemy, co jest w środku oraz w jakich warunkach był przygotowany. W Tłusty Czwartek sprzedaż pączków jest tak duża, że sprzedane zostaną zarówno te dzisiejsze, jak i takie, które leżały w sklepie, czy piekarni od kilku dni. Po zjedzeniu pełnego konserwantów i przeleżałego pączka nawet dorosły poczułby się źle. Tym bardziej warto uchronić przed zatruciem swoje dziecko. 

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

Na co dzień możemy dbać o zdrową dietę dziecka, jednak warto być przygotowanym na sytuacje, gdy np. do zatrucia dojdzie po zakupie nieświeżego posiłku w sklepiku szkolnym, czy po spożyciu przez dziecko płynu lub produktu niebędącego pożywieniem. W takich i podobnych sytuacjach pomocna okazuje się polisa z rozszerzeniem o zatrucie pokarmowe. 

W ofercie SzkolnaPolisa.PL ryzyko to jest już w podstawie. Zatrucie pokarmowe definiowane jest jako ostre zaburzenie żołądkowo – jelitowe, wynikające ze spożycia pokarmu lub przyjęcia płynów zawierających czynniki szkodliwe, charakteryzujące się biegunką lub wymiotami. 

Jeśli więc u Twojego dziecka wystąpiły te objawy, skontaktuj się z ubezpieczycielem, ponieważ Suma Ubezpieczenia za to ryzyko wynosi nawet do 4000 zł. Szczegóły sprawdzisz na https://szkolnapolisa.pl/#variants 

Na koniec garść ciekawostek dotyczących Tłustego Czwartku: 

🍩 Tradycja Tłustego Czwartku sięga jeszcze czasów pogańskich, kiedy to świętowano nadejście wiosny. Obecnie jest to ruchome święto, którego datę wyznacza się odliczając 52 dni do Wielkanocy. Rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. 
🍩 Dawniej pączki nadziewane były słoniną. 
🍩 Donuts to rodzaj amerykańskich pączków pozbawionych nadzienia z lukrem w kształcie obręczy. Bardzo często oprócz lukru posypane są orzechami lub sztucznymi posypkami. 
🍩 Z Dniem Tłustego Czwartku kojarzone są również faworki, nazywane także chruścikami. 

Zajrzyj także do Kącika Rodzica, gdzie znajdziesz porady dotyczące zdrowego odżywiania dzieci 

 

© 2019 - 2024 Mentor Ubezpieczenia